PDA

Zobacz pełną wersję : osCommerce



QaDo
03-03-2006, 18:41
Witam:) mam pytanko.. potrzebuję cms'a osCommerce w jakis sposób zintegrować z joomla! wersja PE..

Sprawa dotyczy sklepu : http://www.sklep.softinfo.pl/

Prosiłbym o jaką kolwiek pomoc/wskazówki które umożliwią mi integracje i stworzenie bardzo przyjemnego serwisu http://www.komunikatory.org który własnie zostanie przeniesiony na joomla! Myśle, ze ta informacja przyda sie nie tylko mi gdyż na forum brakuje konkretnej odpowiedzi.. A i mam jedno zastrzeżenie: To ma być własnie ten sklep.. juz nie bedzie zmieniany cms ani nic.. :> osoby które mają doczynienia z joomla! zapraszam na GG: 7002688. Istnieje możliwość nawiązania współpracy


Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

magic
03-03-2006, 20:23
CMS (Content Management System - System Zarządzania Treścią) to właśnie Joomla!
Pomijając oczywiście kwestię, że jeszcze jest kilka innych CMS typu Open Source, wśród których Joomla! cieszy się zasłużonym mianem The Best Of oraz, że jeszcze jest trochę innych CMS - komercyjnych, gdzie ceny za licencję i wdrożenie zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych, a kończą ... (Agora S.A. przyznała się kiedyś, że ich CMS - www.gazeta.pl (http://www.gazeta.pl) -kosztował ich łącznie 40 mln PLN).
Natomiast osCommerce to oprogramowanie Sklepu internetowego. Tylko tyle i aż tyle. No i też jest to Open Source (pomijając, że jest sporo komercyjnych rozwiązań - tanich - na jego bazie).
osCommerce nie ma nic wspólnego z CMS, ani z Joomla!
Natomiast (tak to zwykle jest - potrzeba rodzi rozwiązania) istnieją możliwości integracji osCommerce z Joomla!
Generalnie sprowadza się to do tego, że np. wspólna jest rejestracja użytkowników lub / i obie aplikacje dzielą wspólne menu i wyglądają jak jedna całość. Taki sposób integracji nazywany jest Bridge (most).
Kiedyś jedno z lepszych rozwiązań tego typu nazywało się mosCommerce, teraz (chyba) josCommerce. Poszukaj, znajdziesz.
Natomiast dla Joomla! dedykowanych (specjalne aplikacje, plug-in dla Joomla!) jest kilka innych rozwiązań pozwalających na handlowanie. Niewątpliwie najbardziej rozbudowany i najlepszy jest Virtue Mart - moim zdaniem (pomijając niewątpliwą jakość współdziałania z Joomla!) - jest lepszy niż osCommerce, a przynajmniej ma nieco większe możliwości.
Reasumując - nie mylmy pojęć, a skoro istnieje potrzeba zintegrowania osCommerce z Joomla!, to pewnie znajdziesz gotowe oprogramowanie ;)

QaDo
03-03-2006, 23:47
Dzięki Bardzo magic :) nie rozwiązało to mojego problemu, ale pewne sprawy się rozjaśniły.. a portal gazeta.pl heh bardzo Ciekawe.. :) W mój sklep włożyłem sporo pracy, w joomla! włoże jej takze, ale nie chciałbym by ten pierwszy produkt się zmarnował. A integracja na zasadzie userzy/menu to jest własnie to czego mógłbym oczekiwać :) Nie chce zmieniac systemu..

magic
04-03-2006, 00:04
http://www.joscommerce.com/

nexus246
04-03-2006, 00:09
CNiewątpliwie najbardziej rozbudowany i najlepszy jest Virtue Mart - moim zdaniem (pomijając niewątpliwą jakość współdziałania z Joomla!) - jest lepszy niż osCommerce, a przynajmniej ma nieco większe możliwości.


Zgadzam się że najlepszy z dostępnych ale co ilości możliwość już nie. Do OsCommerce jest masa dodaktów i sporo rzeczy jest przyjmniej rozwiązanych od VirtueMart, np. zarządzanie atrybutami produktów (oczywiście po instalacji odpowiednich dodatków).

magic
04-03-2006, 00:40
Miałem na myśli podstawową wersję - bez dodatków.
Z osCommerce jest tak jak z Joomla! : można mieć co się chce, bo jest duże wsparcie m.inn. w postaci wszelkich dodatków.
VM ma gorzej, bo sam jest dodatkiem ;)
Ale w porównaniu z "gołą" wersją osCommerce, to jak kombajn do traktorka ...

QaDo
04-03-2006, 10:56
No świeta prawda :) Dla tego własnie wybrałem osCommerce na sklep.. mam tam strasznie dużo skryptów własnej i wspolnej roboty.. w panelu jest całkiem sympatycznie :) Jak narazie zainstalowałem mosCommerce i teraz postaram sie jakoś podstawić zamiast niego mój sklep.. zobaczymy co z tego wyniknie. Pozdrawiam :)

nexus246
04-03-2006, 13:26
Może opisz swoje wrażenia po wdrożeniu, plusy i minusy :)