PDA

Zobacz pełną wersję : Ratunku- nie moge zalogować sie do administracji



Marcoo
16-07-2007, 07:47
Wszystko działało OK do niedzieli. Teraz jak tylko próbuje zalogować się do administracji otrzymuję komunikat "Nie jesteś zalogowany". I tak cały czas. Próba wpisania złego hasła kończy się informacją, że hasło jest złe, natomiast wpisując dobre pokazuje się ponownie panel logowania ze wspomnianym komunikatem. strona jest firmowa i jak się nie dostanę będzie kłopot. Czy trzeba będzie instalować joomle od nowa i czy jeśli tak to stracę wszystkie wprowadzone artykuły i galerie zdjęć (a sporo już tego jest). Strona pokazuje się normalnie i jest dostępna. Mam także dostęp do plików przez ftp a logowania do administracji jak nie było tak nie ma. Proszę o szybką rade bo jestem w kropce !

Sova
16-07-2007, 08:00
A co robiłeś wcześniej? Instalowałeś coś? Zmieniałeś coś?
Napisz do administratora serwera - może on coś zmienił w tym czasie - jeśli Ty nic nie zmieniałeś...
Jest coś takiego jak backup serwisu i bazy - takie rzeczy należy wykonywać w miarę często! (jakby Ci np. ktoś "zhackował" stronę to co?)
Ponadto - artykuły są w bazie danych - nie w plikach na serwerze - jakbyś instalował od nowa Joomla! pozostawiając stare tabele to i dane (artykuły) by Ci pozostały - zakładając, że nic się z bazą nie stało.

Marcoo
16-07-2007, 08:09
Instalowałem ostatnio Akobook ale kilka dni temu a to się stało wczoraj kiedy nic nie robiłem. Czy może pomóc np. nadpisanie katalogów z plikami joomli czy całą instalację trzeba by robić od nowa podając nazwę bazy danych i użytkownika te same jak przy pierwszej instalacji ? Serwer też raczej nie wchodzi w grę bo mam inny serwis na joomli na nim i wszystko jest ok.

vioka
16-07-2007, 09:23
no do cholery mam to samo hosting webd.pl to raczej cos u nich
przez sekunde wyskakuje taki bład po próbie zalogowania

Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: Failed to write session data (eaccelerator). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in /home/nietyk/public_html/sport/administrator/index.php on line 140

i wraca okno logowania nie jestes zalogowany leżą wszystkie moje strony oparte na joomli i nie mogę sie zalogowac na zaden z nich nic nie było grzebane czyli to wina hostingu bedzie ?

Bouli
16-07-2007, 09:43
Witam
mam taki sam problem z serwerem active24.no
w piątek wszystko było normalnie a wczoraj i dzisiaj nie można się dostać do panelu administratora (pokazuje się komunikat że jestem już zalogowany)
dodam że od czasu do czasu idzie się zalogować, ale nanosząc jakieś zmiany joomla wylogowywuje mnie z automatu.
wyczyściłem ciastka i dalej jest problem, tylko teraz www pokazuje mi " You need to login"
jak zaloguje się na inne konto widzę zalogowanego admina :confused:
ale i tak za wiele nie mogę zrobić bo wywala :mad:

Halszczak
16-07-2007, 09:44
Raczej tak, mam ten sam problem co vioka. Na mój gust zmienili wersje PHP, bo do wczoraj (mniej więcej do 16) chodziło ok, a potem kicha.
Pytanie do znawców: czy da się gdzieś w skrypcie przestawić wartość
session_write_close() żeby się dało logować do panelu?

Ano prawda. działa.

vioka
16-07-2007, 10:11
ok po interwencji telefonicznej do webd.pl problem został rozwiązany robia jakies zmiany z konfiguracja serwera

Marcoo
16-07-2007, 10:22
U mnie to samo ale napędzili mi stracha trochę. I już byłem gotów joomle obwinnić :(. Mogliby nie robić takich niespodzianek albo komunikat wysłać ...

Sova
17-07-2007, 12:24
W zasadzie to nie "mogliby" a "powinni" poinformować o takich zmianach - i już nie chodzi o informowanie indywidualnie każdego, choć to akurat pewnie żaden problem dla nich, ale ze dwa słowa na ich stronie by się przydały tak informacyjnie.

Nie zapominajcie - Wy za to płacicie - więc macie prawo wymagać.

Halszczak
17-07-2007, 13:32
...Nie zapominajcie - Wy za to płacicie - więc macie prawo wymagać.
Wytłumacz to gościom z webda :)