PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestr zmian wprowadzanych i modyfikacji artykułów



sylwekb
16-07-2007, 12:33
Poszukuję komponentu lub modułu, który umożliwiałby prowadzenie rejestru zmian na stronie, coś takiego jak posiadają Biuletyny Informacji Publicznej.

alegorn
16-07-2007, 12:43
poszukaj na forum, jest kilka postow odnosnie tego.

dodam ze conajmniej kilka osob borykalo sie juz z stronami bip vs joomla.
ja rozwiazalem problem - ale wymagalo edycji plikow joomli i bazy danych..

widze spore zainteresowanie tym tematem - gdy znajde czas, postaram sie podac zastosowane przeze mnie rozwiazanie.

obecnie po wiecej informacji zapraszam na priv


Al

pantokrator
16-07-2007, 22:27
poszukaj na forum, jest kilka postow odnosnie tego.

dodam ze conajmniej kilka osob borykalo sie juz z stronami bip vs joomla.
ja rozwiazalem problem - ale wymagalo edycji plikow joomli i bazy danych..

widze spore zainteresowanie tym tematem - gdy znajde czas, postaram sie podac zastosowane przeze mnie rozwiazanie.
Al
Krótko i na temat. Ustawa nic nie mówi o modyfikacji artykułów, art. 8 ust. 6 mówi wyraźnie data wytworzenia informacji i data umieszenia informacji. Te dwa pola muszą na stronie BIP być bezwględnie! Każda modyfikacja informacji jest tak naprawdę stworzeniem nowej informacji! Dlatego jeśli była informacja "xyz", a została zmodyfikowana na "xyzz", to tak naprawdę jesyt to nowa informacja, z nową datą wytworzenia i datą umieszczenia.

alegorn
17-07-2007, 08:05
ja tam prawnik nie jestem, ale z tego co sie orientuje, a troche drazylem ta kwestie - rejestr zmian jest jednak wymagany.
a biorac pod uwage ze w obecnych czasach jesli np kazdy urzad skarbowy inaczej interpretuje ustawy - to wole nie ryzykowac. poczytaj sobie na stronie bip, tam mimo tego co piszesz - rejestr zmian jest jak najbardziej wymagany...

Al

ps, na stronie bip:

Jak należy interpretować rejestr zmian /rozporządzenie par. 17 rozdział 5/? Biorąc pod uwagę bazodanowy model struktury podmiotowych stron BIP – zapisy o zmianach dokonywanych w zakresie każdego elementu struktury strony oraz jej treści powinny odnotowywać się automatycznie w zakresie repozytorium bazy danych, która powinna być podstawą całej podmiotowej strony portalu BIP.
ja tam sie trzymam tej wykladni..

pantokrator
17-07-2007, 14:28
1) cytowana odpowiedź odnosi się do nieaktualnego rozporządzenia.
2) mi chodzi o fakt że ma potrzeby udostępniać stanu bazy danych w przeszłości. A więc rejestr zmian nie, odnotowywanie w bazie danych wszystkich ruchów jak najbardziej.