PDA

Zobacz pełną wersję : Odinstalowanie (usunięcie) Joomla z serwera



Bemol
17-07-2007, 12:01
Mam pytanie jak mogę usunąć a następnie ponownie wykonać instalację Joomla? No chyba, że mogę przeprowadzić instalację bez usuwania. Czy usunięcia Joomla wiąże się jedynie z usunięciem zawartości katalogu w moim przypadku /public_html/ oraz wszystkich tablic z bazy... Z góry dzięki za pomoc.

A przy okazji jak można w łatwy sposób przenieść serwis wykonany w Joomla z serwera na inny serwer...

nowyr
17-07-2007, 14:48
Witam

Usuwasz wszystkie pliki z katalogu /public_html/ oraz bazę danych za pomocą np. phpmyadmin-a. Co do przenosin na inny serwer zawartość katalogu /public_html/ kopiujesz w nową lokalizację (nieraz wyskakują błędy przy kopiowaniu - przynajmniej ja tak miewam), a bazę ja np. eksportuje w phpmyadminie do pliku tekstowego, a następnie tworze na nowym serwerze bazę danych o takiej samej nazwie i do niej importuje dane z pliku tekstowego (oczywiście przez phpmyadmina). Pozostaje jeszcze prze edytować plik configuration.php (pozmieniać lokalizacje - dane nowego serwera) ... i powinno śmigać.

pzdr.

wojsmol
17-07-2007, 15:51
nowyr dla ścisłości nazwa bazy danych nie musi być taka sama. Wystarczy wprowadzić odpowiednie zmiany w pliku configuration.php

nowyr
17-07-2007, 16:11
wojsmol dla ścisłości nie napisałem że 'musi' ;) ... Opisałem tylko jak ja to robie.

Pzdr.

Bemol
17-07-2007, 16:49
wielkie dzięki za informację...były problemy z usunięciem katalogu /template/. W dziwny sposób otrzymał atrybut, który uniemożliwiał mi skasowanie go, a na dodatek atrybutu tego nie mogłem zmienić... ale problem rozwiązał administrator, który zrobił to błyskawicznie....

gospat
26-07-2007, 09:57
Mam wielkie problemy z usunięciem katalogu po instalacji " 1235233...installation " cos w tym stylu tworzy sie katalog ktory nie da sie usunąć z serwera :( pomocy!!

yogi009
30-07-2007, 01:33
Wojsmol, napisałeś że "... dla ścisłości nazwa bazy danych nie musi być taka sama. Wystarczy wprowadzić odpowiednie zmiany w pliku configuration.php"

To w jaki sposób ją importujesz z pliku tekstowego php-my-adminem = mnie, kiedy zmieniam nazwę, wywala błąd przy imporcie. Nie ma to jeszcze nic wspólnego z configuration.php

wojsmol
30-07-2007, 13:22
w samym pliku *.sql nic nie zmieniaj, chyba że przenosisz się yoyo.pl wtedy usuń zapytanie CREATE DATABASE z samego początku pliku. W cPanelu tworzysz bazę i następnie importujesz do niej zawartosść pliku sql ustawiąć odpowiednie kodowanie i zgodność z MYSQL40