PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie w sprawie linków



Konuss
17-07-2007, 21:42
Witam a więc mam taki problem no nie i wyjaśnie o co mi chodzi:
Wchodze na swój serwis strona główna i mam na gorze tak:
Home
No nie i teraz wchodze w dział artykuły i mam tak:
Home - Artykuły
I teraz klikam w link strona główna i mam tak:
Home - Home
I to mi się nie podoba i nie wiem jak to zlikwidować i kolejne moje pytanie gdzie ustawia się te linki bo nie na każdej stronie mi sięwyswietlają i jeszcze jedno pytanie:
Czemu np gdy wartośc tych linków urosnie do takiej forum
Home - Artykuły - Tytuł Artykułu
To link Home jest podlinkowany do strony głównej a dział artykuły juz nie i jak to naprawić aby wszystkie te rzeczy były podlinkowane.
To narazie tyle prosiłbym o pomoc i serdecznie dziekuje za nią :)

zwiastun
17-07-2007, 22:56
To się nazywa ścieżka powrotu, ścieżka dostępu, ścieżka okruszków (różnie). Pokazuje, jaką drogę przebyłeś, pozwala wrócić np. do wykazu artów w kategorii, w której jesteś.
Masz ją umieszczoną w szablonie. Zanim usuniesz, zastanów się czy Tobie przeszkadza, czy użytkownikom, którzy wiedzą do czego toto służy

Konuss
18-07-2007, 11:05
Rozumiem a odpowiedz na moje pytania znajdzie się :> ??

zwiastun
18-07-2007, 20:38
Przecież jest. Czytaj uważnie.

Konuss
18-07-2007, 20:42
Hmm okey rozumie podałes mi jak sie to nazyw i mam se szukac dalej :>

cominher
23-01-2008, 20:56
Często w poszukiwaniu odpowiedzi na tym forum trafiam właśnie na taką pseudo pomoc.
Kolega wchodząc ze strony głównej do jakieś podstrony ma w ścieżce powrotu Home > Home > strona
a wchodząc z pozycji menu (czy innej) jest okey czyli:
Home > strona

W ramach pomocy otrzymuje odpowiedź że jest to

To się nazywa ścieżka powrotu

Normalnie pomylone gary!
Do tego jeszcze każe się mu czytać uważnie...
Ręce opadają...
Panowie macie płacone od wątków? -niezależnie czy na temat, czy nie?

Proszę o dokończenie tematu.
Pozdrawiam

Konuss
24-01-2008, 10:12
Dlatego zrezygnowałem z tego systemu choć jest dobry ale jak mam się prosić na takim supporcie psedo mogę dodać to podziękuje :(

cominher
24-01-2008, 12:14
O to co udało mi się ustalić
Dublowanie w pathWay (home > home >...) jest spowodowane niepodlinkowanym artykułem.
Tzn, jest artykuł w sekcji_x i kategorii_y do którego nie prowadzi żaden adres, wywołujemy ten artykuł z poziomu modułu na stronie startowej np. News i dzieje się to co kolega opisał.
Jeżeli stworzymy już link do tego artykułu (np w mainmenu) ścieżka powrotu śmiga poprawnie.
Na razie testowałem na jednej joomli/serwerze później zobacze na innych.
W takim razie ma ktoś pomysła na właściwe wyświetlanie ścieżki powrotu wchodząc do artykułu przez moduł ze strony startowej?

yogi009
30-03-2009, 13:10
Z tego, co wiem, nikt tu nie płaci Zwiastunowi za udzielanie odpowiedzi. Taka jest filozofia forum, nie tylko tego, że pokazuje się najczęściej kierunek, a nie podaje gotowe, przememłane rozwiązanie. Ja też wiele razy nie otrzymałem gotowizny, co zmusiło mnie do podrążenia tematu i dzięki temu pamiętam to dłużej. A tak nawiasem mówiąc, Zwiastun chyba Ci jasno napisał, że masz to w templatce. Nic tylko odnaleźć odrobinkę kodu...

zwiastun
30-03-2009, 15:00
@cominher - jak widać powyżej - popyskował i ustalił. Tylko nic z tego nie wynika. @Konuss z kolei zrobił babci na złość.
Dziękuje @yogi09, ale to Polska właśnie!