PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z wyrzucaniem admina z panela administracyjnego



andrzejek
18-07-2007, 09:08
Miałem ostatnio bardzo ciekawy przypadek, który opisuję bo każdy może się z tym spotkać. Od pewnego dnia w panelu administracyjnym nie mogłem zrobić dosłownie nic. Każda próba konfiguracji komponentu, dodania artykułu, czy zmiany konfiguracji kończyła się wywalaniem mnie z panela i przerzucaniem mnie na stronę logowania. Bezradny był również administrator serwera. Na którym mam kilkanaście innych stron. Po wielu godzinach poszukiwań stwierdziłem rzecz niebywałą. W pliku konfiguracyjnym czasy ustawień lifetime i cachetime miałem zmienione na dziwną cyfrę 9nonenone . Po przywróceniu do 900 wszystko wróciło do normy.
I przy okazji pytanie czy ktoś wie co mogło być przyczyną, atak hackerski wykluczam, wiem że na serwerach w tym czasie była jakaś przerwa konserwacyjna.

Dakota
29-07-2007, 17:43
witam....

od 3-4 dni mam dokładnie takie same objawy...nic nie mogę zrobić w pa... od razu mnie wywala....
sprawdziłam w pliku configuration.php i oba wyżej wymienione czasy ustawień mam na 900 a mimo to nadal mnie wywala.....

proszę o jakąś podpowiedź, sugestie gdzie należy szukać rozwiązania tego problemu....

dodam, że mam joomlę 1.0.13 ...niestety...sądzę, że to jest powód mego wywalania.... czytałam, że nie należy jej przywracać do 1.0.12 wiec co robić aby nie wywalało...

pozdrawiam
Dakota

aartur
31-07-2007, 23:32
Faktycznie nic nie idzie zrobić. Nim wymyślą jakąś poprawkę do tej wersji proponuje z joomli 1.0.12 przekopiować com_login z z katalogu components to samo zrób z katalogu administratora + logout.php z administratora. Joomla działa bez problemu. Pozdrawiam
www.bractworycerskie.eu
www.msf.webd.pl
www.szczytnik.msf.opoka.org.pl