PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie dokumentów w DOCmanie



mrx28
18-07-2007, 13:13
witam ! ledwo co zainstalowałem ( w bólach) docmana a juz mam problem...

stworzylem kategorie... i teraz należy stworzyc dokument zeby ( tak mysle) do niego wgrywac uploadowane pliki. Pojawia sie niejasna pozycja formularza w tym własnie dokumencie a mianowicie : URL dokumentu: O jaki url chodzi.... ???



ps Zwiastun ja na serio szukalem w google i na forum podobnych problemów :)--- żeby nie bylo :)


za odp dziekuje !
mrx28

Sova
18-07-2007, 22:40
Żeby wgrywać dokumenty jest tworzony katalog "dmdocuments" - do niego wrzuca się pliki, które chcemy udostępnić innym.
URL dokumentu odnosi się do elementów, które chcesz podlinkować!

----
Quick tutorial:
----
Nazwa: wpisujesz nazwę pliku
Miniatura: ew. obrazek do opublikowania
Plik: tu wskazujesz plik, który chcesz opublikować (!) ma on sie znajdować w katalogu, który wyżej podałem
Kategoria: jeśli utworzyłeś wcześniej kategorie (działy) dla plików wybierasz taką jaką chcesz
Data: wiadomo
URL dokumentu: jesli chcesz "podlinkować" z innego serwisu plik to podajesz odpowiednią ścieżkę
Opis i pozostałe : wiadomo

Troszkę pracy+metoda prób i błędów... nic na tacy.
;)

zwiastun
19-07-2007, 03:54
Dokument w DOCmanie to taka specyficzna konstrukcja.

Dla jednego pliku umieszczonego na serwerze lub dostępnego gdziekolwiek w Sieci można stworzyć wiele dokumentów i umieszczać je w różnych kategoriach użytkownikom z różnymi prawami dostępu.

Jeśli plik jest gdzieś w Sieci - podajemy jego URL. Jeśli jest na naszym serwerze, wybieramy z listy plików.

Jeśli go jeszcze nie ma nigdzie - wczytujemy (w menedżerze Pliki), a dopiero później zakładamy dla niego dokument.

PS. Usprawiedliwienie:
Zwiastun ja na serio szukalem w google... jest naprawdę niepotrzebne, a problemy na forum można naprawdę stawiać swobodnie... No z wyjątkiem pytań, czy Joomla! to dobry CMS, z czym się go je i jak używa (bo ja właśnie zaczynam i nie mam zielonego pojęcia, a klient czeka na witrynę!):)

mrx28
19-07-2007, 11:40
dzieki serdeczne !