PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwarka -jak usunąć "google-search" i nie tylko...



cominher
20-07-2007, 09:44
Witam wszystkich.
Standardowa wyszukiwarka jest dla mnie zbyt urozmaicona i chciałbym ją lekko odchudzić tzn w wynikach wyszukiwania chciałbym widzieć tylko:
pole do wpisania szukanej frazy; przycisk szukaj; i pod spodem wyniki wyszukiwania.
Pozostałe funkcje szczególnie "szukaj z google" chciałbym usunąć
Czy wie ktoś jak to zrobić?

Qbitsu
20-07-2007, 10:30
Trzeba pogrzebać trochę w kodzie Joomla. W pliku components/com_search/search.html.php trzeba usunąć (lub oznaczyć komentarzem) linie 109, 112 i 113.

cominher
20-07-2007, 13:27
Serdecznie dziękuję za pomoc.
Już usunąłem większość zbędnych gadżetów, ale pozostał ten nieszczęsny "szukaj z google" którego nie mogę zdeletować bo pojawia się błąd na stronie :(


</form>
<?php
}

function searchintro( $searchword, $params ) {
?>
<table class="searchintro<?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>">
<tr>
<td colspan="3" align="left">
<table class="searchintro<?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>">
<tr>
<td colspan="3" align="left">&nbsp;
</td>
</tr>
</table>
</td>
</tr>
<?php
}

function display( &$rows, $params, $pageNav, $limitstart, $limit, $total, $totalRows, $searchword ) {
global $mosConfig_hideCreateDate;
global $mosConfig_live_site, $option, $Itemid;

$c = count ($rows);
$image = mosAdminMenus::ImageCheck( 'google.png', '/images/M_images/', NULL, NULL, 'Google', 'Google', 1 );
$searchword = urldecode( $searchword );

// number of matches found
echo '<br/>';
eval ('echo "'._CONCLUSION.'";');

?>
<a href="http://www.google.com/search?q=<?php echo $searchword; ?>" target="_blank">
<?php echo $image; ?></a>
</td>
</tr>
</table>

Qbitsu
20-07-2007, 21:14
Sprawdziłem jeszcze raz u siebie i wygląda to tak w funkcji display (to co dodałem do kodu jest na czerwono):


function display( &$rows, $params, $pageNav, $limitstart, $limit, $total, $totalRows, $searchword ) {
global $mosConfig_hideCreateDate;
global $mosConfig_live_site, $option, $Itemid;

$c = count ($rows);
$image = mosAdminMenus::ImageCheck( 'google.png', '/images/M_images/', NULL, NULL, 'Google', 'Google', 1 );
$searchword = urldecode( $searchword );

// number of matches found
//echo '<br/>';
//eval ('echo "'._CONCLUSION.'";');

?>
<!--
<a href="http://www.google.com/search?q=<?php echo $searchword; ?>" target="_blank">
<?php echo $image; ?></a>
-->
</td>
I jak na stronie coś wyszukuję to wyświetla mi tylko Szukane słowo: ...słowo... i pod spodem wyniki wyszukiwania.
Pozdrawiam

cominher
20-07-2007, 21:26
Bardzo dziękuję koledze za pomoc, wszystko chodzi jak trzeba :)
Teraz pozostało jeszcze usunąć obramowanie wyników wyszukiwania, ale...
No właśnie, zmieniam contentpaneopen w css'ie i niestety "nie chodzi".
Będę ogromnie wdzięczny za podpowiedź gdzie szukać tagu odpowiadającego za obramowanie wyników.

Qbitsu
20-07-2007, 21:35
Proszę bardzo :)
Obramowanie wyników, musisz w CSS wstawić coś takiego:


fieldset {
border: 0;
}
I powinno śmigać.

cominher
20-07-2007, 21:50
Powinno, a nie śmiga (nigdzie nie ma zdefiniowanej klasy frameset) mimo to jeszcze raz dziękuję koledze za pomoc, a ja walcze dalej ;)

Qbitsu
20-07-2007, 22:00
Bardzo przepraszam, ale nastąpiła mała pomyłka (to chyba przez tą temperaturę), myślałem o klasie fieldset a napisałem framset. Prawidłowo powinno być fieldset. Jeszcze raz przepraszam.

cominher
20-07-2007, 22:25
Wielki ukłon w stronę kolegi, naprawdę mi pomogłeś za co szczerze dziękuję i pozdrawiam.