PDA

Zobacz pełną wersję : joomla i myqsql = BŁAD ?



kodzi
21-07-2007, 08:22
Mam oto taki problem: Za pomocą sql i phpmyadmin dodaje do bazy użytkowników nowe rekrody, dlaczego ich nie ma w panelu administracyjnym w zakladce Auzytkownicy ?. Są po prostu jak by nie widoczni, ale konta działają, bo mozna sie logowac. Czy to błąd joomla?:confused:

dkint
21-07-2007, 10:15
Witam

A czemu dodajesz ich przez phpmyadmin ? do tego służy funkcja dodaj w administratorze w oknie z użytkownikami ... jeśli dodajesz ich przez phpmyadmin to zapewne nie wypełniasz wszystkich wymaganych pół w tabeli ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
21-07-2007, 11:56
Na pewno nie błąd Joomla, ale użytkownika! Dane dotyczące użytkowników Joomla przechowuje w kilku, a nie w jednej tabeli. A MySQL to RELACYJNA baza danych, między danymi istnieją istotne powiązania!
Kodzi! poczytaj jednak cokolwiek o Joomla, bo pytanie zapowiada następne podobne. Próbujesz chyba sposoby, które znasz skądinąd stosować niepotrzebnie w Joomla!

kodzi
21-07-2007, 16:14
Na pewno nie błąd Joomla, ale użytkownika! Dane dotyczące użytkowników Joomla przechowuje w kilku, a nie w jednej tabeli. A MySQL to RELACYJNA baza danych, między danymi istnieją istotne powiązania!
Kodzi! poczytaj jednak cokolwiek o Joomla, bo pytanie zapowiada następne podobne. Próbujesz chyba sposoby, które znasz skądinąd stosować niepotrzebnie w Joomla!


No dobrze, wiem wiem o tym, ale jak mam dodac na raz 1200 uzytkowników. Recznie ? przecie to troche bez sensu!. Musze zaimplementowac do joomla starą baze danych, jak nie mozna przez php admin to przez co ?

Tutaj jest wycienke ze skryptu instalcyjnego(dodanie uzytkownika), dlaczego nie mozna go zastsowac do wlasnych celów oczywiscie odpowiednio go modyfikując.

// create the admin user
$installdate = date('Y-m-d H:i:s');
$query = "INSERT INTO `#__users` VALUES (62, 'Administrator', 'admin', '$adminEmail', '$cryptpass', 'Super Administrator', 0, 1, 25, '$installdate', '$nullDate', '', '')";
$database->setQuery( $query );
$database->query();
// add the ARO (Access Request Object)
$query = "INSERT INTO `#__core_acl_aro` VALUES (10,'users','62',0,'Administrator',0)";
$database->setQuery( $query );
$database->query();
// add the map between the ARO and the Group
$query = "INSERT INTO `#__core_acl_groups_aro_map` VALUES (25,'',10)";
$database->setQuery( $query );
$database->query();

jezeli dodam usera korzystając z phpadmin on JEST, istnieje moze sie zalogowac, konto i profil są są dotepne, jedyny problem w tym ze go nie widac na liscie uzytkowników w panelu administracyjnym..ale Widze tylko Administratora, reszty nie a jest wszytskich 3500 co jest zanzaczone nawet iloscią stron pod spodem

zrzut: http://images25.fotosik.pl/33/0ccd282515e39344m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ccd282515e39344.html)

jak widac na liscie jeden user, ale jest ich znacznie wiecej w bazie. Jezeli ktos jest w stanie mi pomoc to bardzo prosze :).

BTW!!!.
Bardzo prosze o nie branie mnie za kretyna, juz na samym początku, zareczam iż nim nie jestem, byc moze moje pytanie kogos zirytowalo bo omija standardy ale dodanie do bazy danych 3500 uzytkownikow recznie mi sie nie usmiecha, a mozna to zrobic za pomocą sql w 2 minuty, tylko jak mowie te male dzinwe zachowanie mnie troche irytuje, bo niby nie ma nikogo ale jdnak ktos jest. dziwne nie ? Dzieki z góry

kodzi
22-07-2007, 09:56
SPRAWA ROZWIAZANA. Napisze ponizej roziwazanie tego problemu gdyby ktos chcial kilkatysiecy userów dodac w 2 minuty zamiast wpisywac recznie(jak niektorzy radzą) :)

aby dodac uzytkownika do joomla za pomocą sql (phpmyadmin) nalezy wykonac trzy operacje dla kazdego:
(mozna wszytsko pukladac w excelu)

1.
INSERT INTO `jos_users` VALUES (63, 'maciek2', 'admin2', 'admin2@o2.pll', '0x39303830323034366331613962316330346530373930623 33664383136373263', 'Super Administrator', 0, 1, 25, '1053346042', '1053346042', '', '');

2. INSERT INTO `jos_core_acl_aro` VALUES (12,'users','63',0,'maciek2',0);

3. INSERT INTO `jos_core_acl_groups_aro_map` VALUES (25,'',12);

Te trzy komendy nalezy powtrozyc dla kazdego nowego uzytkownika ktorego chcemy wprowadzic do bazy joomla.

Wyjasnienia pol.
AD2. liczba 12 to id jako zwykly aut_intercemnt czyli autonumerowanie

AD3. 25 - jest to stopien uprawnien a 12 to nic innego tylko liczba z poprzendiej tabeli :)

zwiastun
22-07-2007, 12:36
Dobrze wyjaśniłeś, nie pytałeś o to, w przykładowych danych w instalce polskiej opisywałem, jak odtworzyć konto. Gdybyś napisał, w czym problem, podpowiedź byłaby oczywista

kodzi
22-07-2007, 17:48
Dobrze wyjaśniłeś, nie pytałeś o to, w przykładowych danych w instalce polskiej opisywałem, jak odtworzyć konto. Gdybyś napisał, w czym problem, podpowiedź byłaby oczywista

czasami sie ciezko dogadac, ale to nic wazne ze kolejna sprawa dalej, mam jeszcze problem z forum, podobnie jak konta, przenosze posty ze starego forum do nowego i mam problem z tym iż posty kkótre są ODPOWIEDZIĄ na dany wątek nie są wogole wyswietlane. Z tego co wiem, jest nawet przyklad, jest jedna komedna sql do wstawiania wiadomosc. moja komedna:

1. Zalozenie wątku
INSERT INTO `jos_fb_messages` VALUES (56483, 0, 1, 30,"user1", 0,"anonymous@forum.here","Sample Post", 1100555946,"127.0.0.1", 2, 0, 0, 0, 0, 0);

2. Odpowiedz na pierwszy post:
INSERT INTO `jos_fb_messages` VALUES (56484, 1, 1, 30,"user2", 0,"anonymous@forum.here","Sample Post", 1100555946,"127.0.0.1", 2, 0, 0, 0, 0, 0);

te komendy dzialają, w bazie danych jest wsyztsko ok, ale na forum jest wyswietlana tylko pierwsza wiadomsc koljneych juz nie ma dlaczego?