PDA

Zobacz pełną wersję : Kto mi pomoze em108 - wyświetlanie :((



umpapa
23-07-2007, 13:13
Witam
Mam taki problem. Używam templatki em108 i cały czas robiłem stronkę na IE 7. I wszystko było ładnie, dopóki nie zobaczyłem mojej strony pod IE 6. Pod IE 6 strona zachowuje proporcje nie rozjeżdżają sie kolumny ale jest problem z rozdzielczością. Jest bardzo duża i muszę ją przewijać w prawo aby całą obejrzeć. Jest za szeroka i nie można ja pomniejszyć.
Gdzie tkwi problem.
Nie sprawdzałem jej w innych przeglądarkach.
dziękuję RAFFI



Sprawdzałem na Mozilli jest OK !!! Czyli tylko IE6 ma jakiś problem z prawidłowym wyświetlaniem.

noodles
23-07-2007, 20:41
czesc ja mialem podobny problem przy dodawaniu komponentów były one ogrmone i em nie zmieniszała ich ani nic z tych rzeczy... stwierdzilem ze templatka jest niedopracowana i nie bede korzystał z jej opcji, jak narazie...
tymczasem stworzylem sobie wlasna nie opierajac na systemach em :)
moze jestem w błedzie i ja coś śle robilem ale na innych dzialalo wszystko ok ;)
pozdrawiam

zwiastun
23-07-2007, 20:53
A wystarczy odrobinka wiedzy, żeby nie płakać, tylko znaleźć powód. Potraktujmy to jako zagadkę w takim razie. Co się dzieje takiego w tym IE, że czasem tak knoci i jak temu zaradzić.

Prośba do tych, którzy już widzą - nie bądźcie uczynni!
Dla kogoś, kto zajmuje się projektowaniem stron to jest kawałek abecadła, na jaki już nieraz zwracano uwagę. W każdym kursie HTML i CSS jest na ten temat mowa.

noodles
23-07-2007, 21:02
Zwiastun. Co sie takiego dzieje w IE ze knoci... ..
Ona ma wiele błedów, choćby nawet nadawanie przezroczystości procentowo dla pliku... przykład: (plik png transparency 30%), dla IE nie ma czegośtakiego jak "procent"% przezroczystości.
dla IE istnieja dwie wartości 1 albo 0 :) ( czyli on off )

PS. IE to czesto tragedia...

zwiastun
23-07-2007, 22:15
IE to klasyczny przykład rynkowego sukcesu bubla. To wiadomo.

Problem w tym, że w pewnym miejscu już dość mocno "szczypi", jak człowiek czyta wciąż jedno i to samo: IE mi knoci, co się dzieje!

PS. Problemy z em8 to nawet autor(y) swego czasu przedstawiali. Ja korzystam co prawda z poprawionych, ale jakoś nie knocą... A kolejna to jest nawet aktualnie na www.joomla.pl/demo. (http://www.joomla.pl/demo)
Przypomnę może jeszcze, że viking pokazał technikę tworzenia szablonu, dostarczył wzór, uporządkowane klasy. Jak ktoś próbuje w tym mieszać, to musi jednak umieć zamieszać.