PDA

Zobacz pełną wersję : extCallendar komponent - jak to odpalić ?



yogi009
23-07-2007, 17:51
Zassałem komponent w wersji 0.91 Pl z serwerka, zainstalowałem (bez rozpakowywania) jako komponent, niby wszystko jest ok, mam (od tyłu jako admin) wyświetlany ten komponent wśród zainstalowanych, mogę go skonfigurować i edytować kategorie zdarzeń, jednak nie wiem, jak toto w ogóle odpalić. Jako moduł mi się nie pojawia, a jako komponent nie wiem jak to wrzucić np. do artykułu.

Może mi ktoś wskazać ścieżkę ? Sporo linków anglojęzycznych tego projektu nike działa poprawnie.

mateush
22-08-2007, 01:30
W panelu administracyjnym przejdź do zakładki 'Menu' i wybierz to menu, w którym ma być odnośnik do kalendarza. Następnie klikasz opcję 'Nowy'. W wyświetlonym panelu zaznaczasz 'Komponent' i u góry po prawej klikasz dalej. W kolejnym pojawiającym się oknie wybierasz z listy komponent kalendarza podświetlając go. Nadajesz odpowiednią nazwe i zapisujesz całość. Od tej chwili kalendarz będzie widoczny na stronie. Wydarzenia dodajesz bezpośrednio przez stronę, nie z panelu. W panelu możesz go skonfigurować wybierając: Komponenty/ExtCal Calendar (tam też masz instrukcję, której nie przeczytałeś) i w prawym górnym rogu ikonka 'Edytuj'.