PDA

Zobacz pełną wersję : com_events_12_pl - taki oto błąd wyrzuca



yogi009
23-07-2007, 20:15
Zainstalowałem z plików (pobrane z www.joomlademo.pl) mod_events_cal_18, _latest_15 i com_events_12_pl kalendarz, skonfigurowałem go, utworzyłem kategorię i podczas próby wpisu pierwszego wydarzenia mam coś takiego:

DB function failed with error number 1054
Unknown column 'a.checked_out' in 'on clause' SQL=SELECT a.*, cc.name AS category, u.name AS editor, g.name AS groupname FROM jos_events AS a, jos_categories AS cc LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = a.checked_out LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = a.access WHERE a.catid=cc.id ORDER BY a.catid LIMIT 0,30

Ładne, ale nie wiem, jak to zlikwidować. Pomóżcie koledze :-)))

zwiastun
23-07-2007, 20:48
No to masz problem, a co najmniej razy parę pisałem, że plikownia na joomlademo.pl jest PREZENTACJĄ komponentu, a nie pobieralnią. Pakiety udostępniamy na joomla.pl (co nie znaczy wcale, ze na pewno bez błędów).:)
Dodaj brakujące pole w komponencie w tabeli bazy danych i po tzw. ptokach. Jak ma wyglądać, zobacz w tabeli jakiegokolwiek standardowego komponentu.
Poza tym JEvenst na dniach będzie w najnowszej wersji na joomla.pl

yogi009
24-07-2007, 00:26
i jest troszku lepiej, mianowicie moduł mi się wyświetla prawidłowo, mogę też dodać wydarzenie w obsłudze komponentu "od tyłu", ale jeśli klikam w module w dzień z wydarzeniem, dostaję coś takiego:


Fatal error: Cannot redeclare clone() (previously declared in /home/efjeden/ftp/kawiarenka/includes/compat.php50x.php:92) in /home/efjeden/ftp/kawiarenka/components/com_events/events.php(545) : eval()'d code on line 2

Wydaje mi się, że pokonfigurowałem wszystko wg zaleceń. Możecie mi coś podpowiedzieć w temacie ?

Z góry dzięki za pomoc.

motodiabel
23-10-2007, 12:49
mam ten sam problem jednak jestem zbyt zielony chyba aby to naprawic - pomozcie, prosze bardziej dokładny opis naprawy

floyd
23-10-2007, 14:21
Zakomentuj w pliku "/components/com_events/events.php".

/*if (version_compare(phpversion(), '5.0') < 0) {
* eval('
* function clone($object) {
* return $object;
* }
* ');
*}
*/