PDA

Zobacz pełną wersję : bezposrednie wstawianie zdjec do artykułu



mrx28
24-07-2007, 14:44
Witam !

Istnieje jakis bot/komponent umożliwiający bezposrednie wstawianie zdjec do artykułów? bez nieszczesnego wstawiania {mosimage} .
Generalnie sprawa ma wyglądac tak : klikam ikonke np: "wstaw zdjecie" w edytorze np JCE , pojawia sie mozliwosc uploadowania oraz wstawienia zaladowanej fotki .

Istneiej cos takiego? spotkaliscie sie z tym?

pozdrawiam!

nowyr
24-07-2007, 14:51
Witam

Jasne że są takie rzeczy np. do wspomnianego JCE doinstalowujesz odpowiednią wtyczkę (plugin) i masz to co chciałeś czyli po kliknięciu ikonki 'dodaj foto' otwiera Ci sie okno wyboru zdjęcia z zasobów sieciowych + możliwość ładowania zdjęć z podanej lokalizacji ... Zajrzyj na stronę projektu JCE tam jest wszystko ładnie opisane co do czego służy ...

Pzdr.

mrx28
24-07-2007, 15:41
szukam szukam.....
ale miedzy czasie, moze ktos zna z nazwy takiego plugina? byłbym wdzieczny..

PeFik
24-07-2007, 16:29
Nazwy się: jce_imgmanager_ext (Image Manager Extended)
Ale uwaga! Ten dodatek jest komercyjny .....tak jak inne, zwiększające funkcjonalność JCE (te nowe z 2007)
I wchodzi w skład pakietu -> JCE pro

mrx28
25-07-2007, 11:59
kurcze znalazlem ale tylko w wersji niemieckiej:) nie ma moze ktos linka do wersji po jakims normalnym języku... czyt polski/angielski ???


pozdrawiam ale i rowniez dziekuje za namiar :)



a tak na marginesie zapytam czy jest mozliwosc powylanczania zbędnych funkcji w PA ?
...albo czy jest mozliwosc aby user zalogowany w serwisie ale nie w PA mogl wysylac artykuly bez sprawdzenia danego artykulu przez admina ? zeby od razu artykul sie opublikował... ma takową funkcje comunity builder?

pozdro

PeFik
25-07-2007, 12:02
Potrzebujesz: bot_jce_115.zip oraz com_jce_111.zip

Do sciagniecia z http://www.cellardoor.za.net/index.php?option=com_docman&Itemid=6

Niestety JCE cos sie wywala pod 1.0.13 !! w kwestii wstawiania zdjęć juz 4 godzinę z tym walcze...

mrx28
25-07-2007, 12:24
hmm ale ja mam tego bota i component , przynajmniej taki mam komunikat ! ja potrzebuje tylko plugin taki jak zaproponowales jce_imgmanager tylko chodzi mi o to ze nie ma chyba wersji angielskiej a co dopiero polskiej :)

uzywasz/uzywales tego jce_imgmanager ?

a jesli chodzi o te wylączanie funckji z PA ma ktos jakies propozycje ??

zwiastun
25-07-2007, 21:01
A mnie się wydaje, że jest. I to na joomla.pl. Ale może chcecie zbyt dużo? Koniecznie musi być JCE 1.1?

mrx28
25-07-2007, 22:13
ok juz mam :)

a odnosnie wylączania opcji z PA ...da sie?

zwiastun
25-07-2007, 22:41
A pooglądał wszystkie pozycje menu w komponencie administracyjnym?

mrx28
26-07-2007, 10:20
heh szukam ale jakos nie potrafie znaleźc tego komponentu administratora... szukam dalej..

zwiastun
26-07-2007, 12:03
A zainstalowałeś w ogóle komponent administracyjny?

mrx28
26-07-2007, 12:20
Zwiastun tobie pewnei chodzi o komponent administracyjny do JCE - tak go mam zainstalowanego i go juz łaskotalem ale mi chodzi zeby, panel administracyjny calej joomli pozmeiniac(zminimalizowac) zeby klient który bedzie to obsługiwał nie pytał zbytnio co do czego jest i zeby nie dostal oczopląsu(oczoplonsu).

Chce zmienic PA jest taka mozliwosc? nie mowie tutaj o szabloinach tylko o zmniejszeniu w nim funkcji

pozdrawiam