PDA

Zobacz pełną wersję : Kategorie



Malas
24-07-2007, 14:49
Czesc...mam pytanie odnosnie kategorii...na stronie glownej w szablonie chcialbym aby w danym miejscu wyswietlaly sie aktualnosci danej kategorii...tak jak to jest w szablonie Sportmaxum na Gavick.com...jest taka mozliwosc??

magdaa
24-07-2007, 16:25
proszę to modul gavika http://www.gavick.com/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,910/Itemid,51/

Malas
24-07-2007, 17:54
dzieki:) a mozecie pomoc z instalacja i konfiguracja tego modulu?bo ja z angielskim to nie za bardzo:) nawet o ten angielski nie chodzi...prosze o pomoc;]:)

Malas
24-07-2007, 21:53
Pomorze ktos???to jest dla mnie bardzo wazne..:) bo chcem wystartowac ze strona...

Sova
24-07-2007, 22:34
Z instalacją modułu?
Hmm...

Kurcze, nie mam teraz za bardzo czasu - najprościej:
- zainstaluj
- testuj
- prędzej lub później dojdziesz co z czym ugyźć

Malas
24-07-2007, 23:01
dobra;] do instalacji doszedlem...tylko mam takie pytanie..to chyba jest bardziej do wyswietlania newsow z jednej konkretnej kategorii bo tak mi sie udalo skonfigurowac...a ja bym chcial zeby obok siebie w tabelach(divach) wyswietlalo rozne kategorie...tak jak w tym spormaxum szablonie:)

Sova
26-07-2007, 01:51
1.Jak masz wakacje to nie ponaglaj tych co pracują, tylko weź się za poznawanie Joomla! zaczynając od czytania zawartości na stronach pomocy (http://www.joomla.pl/pomoc), bo instalacja modułu to PODSTAWA! A Ty chcesz ze stroną startować...

2.Co do tłumaczenia: jak tak Ci się nudzi w wakacje i masz tyle czasu na ponaglanie innych - to uprzejmie informuję, że są w sieci słowniki i translatory tłumaczące treść z jęz. polskiego na angielski oraz księgarnie a w nich słowniki językowe.

3.Ponadto - w podanym przez Ciebie szablonie z Gavick'a do prezentacji newsów są wykorzystane 4 moduły:
Module Featured Content Slider 3.0.
Module News Show 1.0.
Module News Column 1.0.
Module News Slider 1.0.
Powiedziałeś dokładnie, o który Ci chodzi? Nie zauważyłem!
Mamy zgadywać?

4.Oraz.. - moduły można kopiować, w nich umieszczać kolejne kategorie - oczywiście jeśli dany moduł nie umożliwia podania kolejno numerów odpowiednich kategorii - wstawiamy kolejne numery po przecinku (choć osobiście się z tym nie zetknąłem, by się nie dało).

5. Zamiast poganiać skorzystaj z podanego na początku adresu i wykorzystaj z pożytkiem dla siebie i innych swój wolny czas.

Malas
26-07-2007, 09:55
1. Instalowac modul umiem...przeciez napisalem...
2. Wiem ze istnieja internetowe slowniki bo z nich korzystam czasami^^...
3. Tu masz racje;]
4. No wlasnie probowalem drugi raz ten modul instalowac...tylko poprostu sien ie dalo...jakis tam komunikat wyskakiwal...
5. Tam juz czytalem...

Sova
26-07-2007, 14:33
4. Nie instalować - skopiować w panelu administratora.

magdaa
26-07-2007, 18:49
Sova, jak widać jakieś odrobiny cierpliwości jeszcze zachował, ale moja już się skończyła.

Malas na stronie joomla.pl widnieje odnośnik do serwera pomocy o nazwie POMOC, o którym wspomniał również Sova! Aby zabezpieczyć się przed powstaniem kolejnego wątku w stylu "jak przeczytać pomoc" Tu (http://www.pomoc.joomla.pl/content/section/4/26/) masz link. Proszę wejść i zapoznać sie z podręcznikiem dla administratorów.

Kwestie typu: instalacja modułu, kopiowanie modułu - to ewidentne podstawy! Nikt nie będzie odpowiadać na takie pytania bowiem:

1. jest od tego serwer pomocy,
2. pomoc jest również umieszczona w samym panelu admina joomli!,
3. na forum istnieją podobne wątki!

więc wystarczy tego.

Ponadto polecam - bardzo gorąco - oprócz zapoznania się z podręcznikiem, do samodzielnego poszukiwania. Zamiast przychodzić na forum z każdym banalnym problemem - popatrz łaskawie na to co oferuje panel admina: poklikaj trochę, zobacz jakie będą efekty klikania, popatrz na nazwy ikon - chyba coś sugerują - prawda ?

Przypominam również o tym, że tu obowiązuje regulamin. Nie ponaglaj tematów!

wątek zamykam.