PDA

Zobacz pełną wersję : com_joomlabook



marcinwazny
25-07-2007, 17:01
Witam

Analizował ktoś przykład tworzenia komponentu z książki "Joomla ! System zarządzania treścią" wydawnictwa helion? Bo ja go analizuje juz trzeci dzień i szlag mnie trafia bo przepisalem ten kod linijka w linijke(probujac zrozumiec)spakowalem w zip'a zaczalem instalowac i co sie okazalo? Juz na wstepie zle stworzyl tabele ale to nic bo to tez zalezy od wersji sql pewnie poprawilem kilka rzeczy dodalem średnik na koncu i zainstalowalo sie:). Ale nie działa :/ Pomyslalem ze zawsze moglem sie pomylic w tym przepisywaniu wiec sciagnalem ten komponent z serwera ftp ftp://helion/przyklady/joomla.zip. I tez nie dziala i nadal nie wiem dlaczego. Próbowalem tam zmieniac cudowac nawet znalazlem kilka bledow np w nazwie funkcji ale i tak nic nie pomogło

Jesli ktos wie co tam zrobic zeby dzialalo prosze o pomoc
A jesli ktos ma prosty komponent podobny do tego tylko działajacy zeby mozna bylo przeanalizowac to prosze o linka

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Marcin

zwiastun
25-07-2007, 21:22
A nie lepiej wziąć jakiś prosty komponent i poanalizować?
Ot zacząć od Weblink...
Masz też opis tworzenia komponentu na pomocy, co prawda jeszcze do mambo, ale różnic chyba żadnych...
No i jest oryginalny jbook - skoro Cię temat feapuje

marcinwazny
30-07-2007, 14:18
a mogłbys podac linka do tego komponentu? bo nie moge znaleźć.
z góry dzięki
Pozdrawiam

zwiastun
30-07-2007, 15:13
Wrzucę do plikowni, bo na stronie autora nie widzę, a nie pamiętam skąd pobrałem

zwiastun
31-07-2007, 10:58
Pakiet już dostępny w Plikowni2 (JBook 1.0.5-pl)

halohalo.pl
14-04-2008, 00:17
Pakiet już dostępny w Plikowni2 (JBook 1.0.5-pl)
Czy można zaistalować jednocześnie dwa lub więcej komponentów jbook w jednym serwisie dla dwóch różnych katalogów?

zwiastun
14-04-2008, 00:20
Nie można. Nie instalowałeś 2 razy tego samego komponentu? Nie dostałeś komunikatu, że usiłujesz instalować drugi raz już zainstalowany składnik? Albo że katalog xxx już istnieje?

halohalo.pl
14-04-2008, 01:45
Nie nie próbowałem ale podejrzewałem, że tak może być. Niemniej miałem też nadzieję, ze może jest jakiś inny sposób albo, że jakoś można zmylić instalator, np: zmieniając nazwę, katalogu, plików itp.
No ale nic, zainstalowałem Productbook i mi też pasuje

zwiastun
14-04-2008, 15:35
Jak pozmieniasz nazwy (ale nie tylko katalogu, ale również w skryptach), to oczywiście różne rzeczy można.

halohalo.pl
27-12-2008, 20:54
Mam zainstalowany ten komponent, dodałem parę książek ale dziś stwierdziłem, że komponent nadaje się też na katalog innych produktów, kwestia zmian nazw.

Niemniej przy okazji chciałem zobaczyć jak działa dodawanie recenzji książki no i wyskakuje tego typu komunikat:

The request /component/option,com_jbook/task,view/Itemid,33/catid,70/id,2/ was not found on this server.

O co chodzi skoro mam go zainstalowany i generalnie się wyświetla, i mogę przecież dodawać kategorie, książki?