PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie pierwszej strony z pierwszym lementem menu



niach
25-07-2007, 22:52
Witam,

Układając menu na pierwszej stronie zauwazyłem związek między mainmenu a pierwszą stroną którą widzi użytkownik. Otóż jako pierwsza strona ładuje się pierwszy link z menu, czy jest sposób(nie zmieniając kolejności elementów) aby na powitanie wyświetlała się strona spod drugiego linka?

Pozdrawiam,
niach






ps. nie mogę zmienić już aktualnej strony startowej - przycisk Zapisz oraz Akceptuj nie reaguje

Sova
26-07-2007, 01:24
Brawo za spostrzegawczość!
Tyko jakbyś ciut więcej wiedział nt. funkcjonowania Joomla!, to nie byłoby z tego odkrycia...
Polecam przestudiowanie zawartości pod adresem pomoc.joomla.pl (albo odnośnik w menu tego forum o nazwie Pomoc! - będzie szybciej).
Nie da się ustawić tak, aby link z 2 pozycji był stroną startową/główną.

ps. utwórz link w menu i podaj w nim taką ścieżkę:
http://www.nazwatwojejstrony.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
ustaw go na 1 miejscu w menu

niach
26-07-2007, 06:44
Dzięuję za oklaski- czuję się zaszczycona( pod nosem już nie powiem jakie piękne kwatki poleciały pod adresem Joomli, ustawienia sprawdzałam na różne sposoby ).

W każdym razie o ile nie można ustawić sobie tego bezpośrednio w menu to jest opcja(bynajmniej nie magiczna) ustalająca stronę główną. Problem akurat w tym, iż jest on nieedytowalny(wpis ma się rozumieć) :| Zapisz oraz Zastosuj nie są związane z żadnym zdarzeniem.


Dzięki za odpowiedź.

magdaa
26-07-2007, 11:42
po pierwsze temat nie w tym dziale, po drugie - jest magiczna opcja na tym forum - nazywa się - Szukaj. Jeśli, po przeszukaniu tematów nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu - to dopiero zadaj pytanie.

niach
26-07-2007, 22:04
Jaki dział w takim razie proponujesz, jeżeli nie administracja Joomli?

Szukałem i nie znalazłem :>

zadawałem strona startowa, menu startowa

magdaa
26-07-2007, 22:08
przecież przeniosłam ten temat właśnie do "Administracja joomla" - a co do szukaj, miałam na myśli problem "zapisz", "zastosuj"