PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla! 1.07_PL na ISS - problem z MySQL



Gemi
05-03-2006, 18:45
Witam. Tak jak w temacie. Kiedy zaczynam instalacje odrazu wyswietlam isie "obsługa MySQL niedostępne. ", Baze mam zainstalowana, ale ciezko mi powiedziec czy poprawnie. MySQL Administrator laczy mi sie bez problemu. Niestety w "szybkiej instalacji joomli na iss" nie ma szczegolow co do ustawien serwera mysql. Wszystko postawione jest na localhost. Jak nie trudno sie domyslic nie jestem zbyt zaawansowany w tych sprawach wiec z gory przepraszam za tak lamerskie pytania.

Wkleje jeszcze log z MySQL Administratora, moze sie przyda:


060305 17:22:24 InnoDB: Started; log sequence number 0 43655
060305 17:22:25 [Note] C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.0\bin\mysqld-nt: ready for connections.
Version: '5.0.18-nt' socket: '' port: 3306 MySQL Community Edition (GPL)

Poza tym mam inne 2 opcje na czerowno:

allow_url_fopen OFF ON short_open_tag OFF ON
Zdazylem wyczytac ze 2 jest odpowiedzialna za tagi <? lub <?php, natomiast co do 2 linijnki to juz nic nie znalazlem niestety.

I ostatnia sprawa to wspomniane w poradniku instalacji joomli na iss ustawienie modyfikacji dla użytkownika o nazwie IUSR_NazwaTwojegoKomputera. Nie ustawialem nic takiego bo poprostu w XP Prof nie widze takiej opcji (moze jest to jak sie zaloguje jako admin, ale przeciez o ile mi wiadomo podstawowe konto ma uprawnienia admina). Z tym ze, tak jak wspomnilem reszta linijek jest na zielono, w tym te z punktu "Dostęp do katalogów i plików".
Stad wnioskuje ze to nie ma wplywu na ten problme.

Z formalnych spraw:

MySQL 5.0.11
PHP 5.1.2
IIS 5.1
i joomla tak jak wspomnialem.

Z gory dzieki za pomoc.

PS. Zastanawiam sie nad instalacja apacha lub nawet gotowej paczki jsas ale wole powalczyc troche ...bo nie lubie zyc w niewiedzy :)

livio
05-03-2006, 19:11
Przeczytaj jeden z artykułów o Joomli! na IIS, potem wróc na forum.

Gemi
06-03-2006, 00:18
Przeciez wyraznie napisalem ze czytalem ten artykul i wszystko instalowalem krok po kroku jak bylo to opisane w tym artykule.
Dokladnie to w http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/410/28/

Jesli znasz jakis inny to bede wdzieczy za podanie linka.

Pozdrawiam

livio
06-03-2006, 18:26
Przeczytaj jeszcze raz i przeczytaj wymagania Joomla!, bo bardziej łopatologicznie Ci nie powiem, bo po prostu się nie da do jasnej anielki!