PDA

Zobacz pełną wersję : [Błąd] Instalacja ArtBanner 2.0 pl



xey
26-07-2007, 10:58
Próbuje zainstalować dodatek ArtBanner 2.o pl i wyskakuje mi " brak pliku .xml ". Znalazłem na forum rade aby dodać linijkę z kodowaniem:
"<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>" więc rozpakowałem paczkę, podmieniłem ta linijkę, spakowałem i chcę zainstalować. Teraz wyskakuje mi taki błąd:
" Invalid checksum for file "Rar!ϐs %*t €L š šx—b,U¨40, com_artbanners2_PL\admin.artbanners.html.php Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE ", a poniżej: " Błąd programu rozpakowującego archiwum: "%s" Kod: "%s".
Może ktoś wie jak zainstalować ten dodatek. Bardzo mi zależy aby wyświetlać kilka banerów tylko na jednej stronie startowej, może jakieś inne propozycje jak tego dokonać?

xey
26-07-2007, 23:48
To jak, nikomu nie udało się zainstalować tego dodatku ?

Piterdv
03-10-2007, 12:07
Oprócz uzupełnienia linii o kodowanie, trzeba także w xmlu uzupełnić wartości dla Int DEFAULT '0' (było ''). To występuje w pliku chyba z 3 razy.
Oczywiście najpierw komponent rozpakować, zmienić xml a następnie go z powrotem spakować na zipa:)

Piterdv
03-10-2007, 12:37
Widzę, że z artbanerem (którego wybrałem nieopacznie jakieś 2 h temu) temat jest obszerniejszy (ARTBanner 2pl:).
Dodatkowo w pliku toolbar.artbanners.php należy zmienić w liniii 68
case "default":
MENU_Default::MENU_Default();
break;
Mam wrażenie, że to jeszcze nie koniec:)

xey
03-10-2007, 14:00
O widzę, że coś w temacie ruszyło, czekam na więcej ;)

xey
09-10-2007, 18:29
kurcze, czemu w 'zarzadzaj banerami' nie mam opcji dodania banera (nie ma tam nic..), tak jak np. w 'zarzadzaj kategoriami' u gory (mam: publikuj, nie publikuj, nowy, usun..) ??

RATUNKU !!

killersarenka@poczta.fm
13-03-2008, 13:36
Witam wszystkich, którzy mają ten problem, przeczytałem wasze porady i złożyłem to wszystko w jedną całość no i udało się u mnie zadziałało. Dodaję plik do ściągnięcia.
Chyba to nie wszystko po zainstalowaniu komponenta i modułu okazało się że:
- Zarządzanie Kategoriami - OK można dopisywać
- Zarządzanie Klientami - OK można dopisywać
- Zarządzanie Banerami - klapa brak u góry z prawej strony ikonek "dodaj, usuń, publikuj" itd.
Szukajcie rozwiązania i piszczie.

Pozdrawiam

PanYeti
05-04-2008, 12:11
Nie rozumiem dlaczego takie szarady daje się do pobrania. Czy nikt tego nie sprawdza? U mnie ruszył dopiero ArtBannerPlus 1.5.1. Wyższe wersje, po dopisaniu encoding="iso-8859-2" mają problemy z zapisaniem tabel w bazie.
Po przyjrzeniu się działaniu i obsłudze innych cms-ów sądziłem, że Joomla będzie systemem bezobsługowym, ale i tu okazuje się, że żeby jej używać (składniki), trzeba mieć wiedzę programisty.
Ja tym RollsRoycem chcę jeździć, a nie leżeć pod nim i gmerać w mechanizmach.

Hadal
14-05-2008, 11:59
Niestety poprzednik ma rację. Artbanners jest jednym z gorzej przygotowanych komponentów zwłaszcza pod względem instalacji. Raz jakaś wersja sie gdzieś zainstalowała a potem nigdzie nie chce sie dać zainstalować - błąd bazodanowy jest bardzo rażącym błędem. Ale nawet kiedy go znalazłem wywalało mi jakieś bohomazy o static.menu itd. Wszystko sie sypie, taki domek z kart. Ale taka jest przykra strona wolnego oprogramowania - każdy robi co chce, brakuje zarządzającego, który by niedoróbek nie dopuszczał do obrotu. Joomla wciąż nie jest systemem dla laika nie będącego programistą. Nawet jeśli uda mu sie zainstalować CMS i parę dodatków to szybko wysypie sie na jakimś dodatku, moście itp. nie mówiąc już o przeniesieniu serwisu na inny serwer.