PDA

Zobacz pełną wersję : Kalkulator



decia
26-07-2007, 13:36
Witam!!!
Mam prośbę - czy ktoś zna jkiś kalkulator na stronę? Może to być jakiś dodatek do joomla albo inny skrypt który mógłbym umieścić na innej stonce i w joomli umieścić np jako wraperr.
Chodzi mi dokładnie o to żeby liczył to:
W tabeli umieszczone są rodzaje usług fotograficznych np:
plener
ślub
i chciałbym żeby przy każdej usłudze można było wpisać ilość zdjęć jakie ktoś chce wykonać w danej usłudze np plener - 40 szt, ślub 50 szt
i żeby temu komuś przeliczyło ile płaci za każdą usługę (chciałbym mieć wprowadzoną cenę jednostkową i żeby liczyło po wpisaniu liczby zdjęć)
Ponadto chciałbym aby po wpisaniu liczby zdjęć w różne usługi po pokazaniu ile z każdą usługę i żeby można wtedy wybrać które usługi mnie interesują i po wybraniu kilku którymi jestem zainteresowany pokazywało łączny koszt za wybrane usługi.
Fajnie by było jeśli było by pole do wpisania wartości procentowej promocji i kalkulator ten po uzupełnieniu tego pola uwzględniał by to przy obliczeniach.
JESTEM całkowicie zielony z PHP.
Ułożyłem sobie taki kalkulator w excelu ale w takim wypadku kalkulator może być tylko jako plik do pobrania a fajnie by wyglądało jakby to robiło się bezpośrednio na stronie.
Mam nadzieję , że napisałem jasno.
Proszę o jakąś pomoc
Z góry dzięi

decia
26-07-2007, 13:47
http://www.foto-maniacy.net/forum/kalkulator.jpgchodzi mi mniej więcej o coś takiego
CHYBA PORADZĘ SOBIE Z FACILE FORM

/zbędne wątki usunięte - własne posty można edytować - nie trzeba do jednego zdania tworzyć kolejnych/magdaa

niron
28-05-2009, 18:38
Troszke czasu mineło od napisania tego postu i może w tym czasie jakis takowy mod powstał ?

trzepiz
28-05-2009, 18:39
a nie można sobie poszukać ?

http://extensions.joomla.org/extensions/financial/calculators

niron
28-05-2009, 18:51
hmm , ale zaden z tych nei posada opcji zdefiniowania "produkty" a raczej kilku produktów i robieniu czegos w rodzaju kosztorysu

trzepiz
28-05-2009, 20:29
oj, bardzo przepraszam, nie wiem jak mogłem nie doczytać o co chodzi. Mój błąd.

Niestety takiego dodatku, o którym mowa nie znam

niron
28-05-2009, 20:47
hehe spoko:) jak ktoś by sie z czyms takim spotkał i podał nazwe/link był bym wdzieczny

allegropower
07-05-2010, 20:03
Czegoś podobnego szukam i znaleźć nie mogę :(

phoeker
03-11-2010, 16:35
Wiem, że nie jest to rozwiązanie super nowoczesne ale działa - problem w tym, że po zastosowaniu zewnętrznej jawy blokuje część skryptów strony - ale działa.

Kod tego kalkulatora znalazłem w sieci nie jest to moje dzieło:

<script src="http://www.google.com/jsapi" type="text/javascript"></script>
<script type="text/javascript">// <![CDATA[
google.load("jquery", "1");
// ]]></script>
<script type="text/javascript">// <![CDATA[
function update(){
var sum = 0;
$("#calculator > tbody > tr").each(function(){
var price = parseFloat($(this).find("td:eq(2)").text());
var amount = parseFloat($(this).find("td:eq(3)").find("input:first").val());
var value = $(this).find("td:eq(4)");
if (amount > 0) {
value.text(price*amount);
sum += price*amount;
} else {
value.text(0);
}
});
$("#summary").text(sum);
}
$(document).ready(function(){
update();
$("#calculator input").keyup(function(){
update();
});
});
// ]]></script>


<h2>Kalkulator kosztów</h2>
<table id="calculator" style="border-style: solid; border-width: 0pt; padding: 7px; background-color: #edede5;" border="0">
<thead>
<tr>
</tr>
<tr style="text-align: center;">
<th><span style="font-size: 10pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; color: #6c9107;">Rodzaj operacji <br /></span></th> <th style="text-align: right;"><span style="font-size: 10pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; color: #6c9107;">Jm <br /></span></th> <th style="text-align: right;"><span style="font-size: 10pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; color: #6c9107;"> Przelicznik <br /></span></th> <th><span style="font-size: 10pt; color: #6c9107; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Ilość</span></th> <th style="text-align: right;"><span style="color: #6c9107; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;"><span style="font-size: 10pt;">Wartość w z</span>ł</span></th>
</tr>
</thead> <tfoot>
<tr>
<th style="text-align: right;" colspan="4"><span style="font-size: 10pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; color: #6c9107;">Razem</span></th> <th id="summary" style="text-align: right;"> <br /> </th>
</tr>
</tfoot>
<tbody>
<tr>
<td><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 8pt;">Czas spędzony na zakup</span></td>
<td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Godz.</span></td>
<td style="text-align: right;"><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 8pt;">8,00 x</span><br /></td>
<td><input name="czas_zakupu" type="text" /></td>
<td style="text-align: right;"><br /></td>
</tr>
<tr>
<td><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Czas spędzony na dojazd<br /></span></td>
<td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Godz. <br /></span></td>
<td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">8,00 x</span><br /></td>
<td><input name="czas_dojazdu" type="text" /></td>
<td style="text-align: right;"><br /></td>
</tr>
<tr>
<td><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Ilość spalonych litrów</span></td>
<td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">L</span></td>
<td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">4,26 x</span><br /></td>
<td><input name="spalone_litry" type="text" /></td>
<td style="text-align: right;"><br /></td>
</tr>
<tr>
<td><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 8pt;">Amortyzacja auta</span></td>
<td style="text-align: right;"><span style="font-size: 8pt; font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">Am</span></td>
<td style="text-align: right;"><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif; font-size: 8pt;">1 x</span><br /></td>
<td><input name="amortyzacja" type="text" /></td>
<td style="text-align: right;"><br /></td>
</tr>
</tbody>
</table>

ja zamknąłem to w module - własny kod HTML - z ustawieniami:
Pozycja : kalkulator - lub jakiejkolwiek innej nie będącej w szablonie.

a potem za pomocą funkcji {loadposition kaklulator} gdzie kalkulator to nazwa naszej pozycji, wpinam w artykuł. Może to i nie jest zabójczo fahowe rozwiązanie, ale jak ktoś potrzebuje to jest niezłe.

a oto i kalkulator
3205