PDA

Zobacz pełną wersję : wstawianie artykułów z frontu przez menagera/administratora



mrx28
26-07-2007, 16:03
jak w temacie ... jest taka mozliwosc? Chodzi o to zeby uytkownik o wyzej podanych uprawnieniach mogl dodawac artykuły z poziomu frontendu, bez zgody na publikacje w PA.

a jesli sie nie da, to czy mozna np dla menagera maxymalnie okroic panel administracyjny do paru przycisków i funkcji?

w zamierzeniu z systemu korzystac mają osoby, dla których nie chce ukazywac calego PA

pozdrawiam i z góry dzieki za odp !!!

mrx28
27-07-2007, 10:36
no nie mowcie ze nikt z was nie chcial nic publikowac z front-endu ????

am123
27-07-2007, 11:33
Można zrobić jedno i drugie...
W adminie tworzysz usera i nadajesz mu prawa " Publisher".
User ten po zalogowaniu widzi w Teoje Menu, które musisz opublikować, link Wyślij Wiadomość...

mrx28
27-07-2007, 12:27
z tym publisherem wypaliło... ale tak niesttey na 99% bo chodzilo mi o to zeby bylo prostacko prosto w obsłudze a niestety zeby opublikowac arta trzeba jeszcze w zakladce "publikacja" nalezy nacisnac opublikowane.....
a ja chcaielm zeby bezpsorednio po zapisaniu arta zeby sie opublikowało.

hmm a jak pousuwac te zbedne funkcje w PA ???


sorki ze zadaje tak głupie pytanka ale robie cms'a dla ludzi umiacych tylko enter nacisnąc na kompie i chce zeby nie mieli zbytnio opcji zeby przypadkiem nie popsuc :)


pozdrawiam !

zwiastun
27-07-2007, 13:48
Ludziom "umiącym" nacisnąć Enter tylko żaden CMS jest niepotrzebny, a już na pewno nie Joomla! Może szacujesz ich zdolność opanowania podstawowych umiejętności wedle swoich.
Zwykle ktoś, kto ma prawo o czymś decydować, wie, że musi swój podpis złożyć.
A nie lepiej samemu napisać proste.
Są dużo prostsze niż Joomla też.

mrx28
27-07-2007, 18:56
:) a czy przypadkiem Zwiastun nie pozjadał wszystkich rozumów?

jak czegos nie wiem to pytam... proste !
i nie jest tak ze zadaje pytanie nie przeszukując wczesniej starszych postów na forum joomli i google...

pozdrawiam

am123
27-07-2007, 19:07
A drugie jak wspominałem... nadajesz takiemu userowi uprawnienia w Public Backend - Menager... co prawda pozostanie jeszcze widoczna opcja menu i coś tam jeszcze ale tu już musisz zmienić na sztywno uprawnienia acl w joomla dla danej grupy... jeszcze prościej jest zainstalować komponent pozwalający bezpośrednio dodawać treść do serwisu z frontu (może być automatycznie dodawana lub czekać na akceptację).

zwiastun
27-07-2007, 23:49
Ale teraz to chyba Ty przesadzasz, nie ja przesadziłem.
1. System uprawnień masz prosty.
2. Chcesz rzeczy raczej nieprzemyślanej - modyfikacji niszczącej istotną funkcjonalność.
Z jednej strony obrażasz pracowników swojego klienta (miej nadzieję, że tego nie czytają), uznajesz, że nie można im pozwolić na zbyt dużo, a z drugiej strony chcesz wszystkim dawać prawo do publikowania bez akceptacji czyjejkolwiek.

Jeśli nie ufasz użytkownikowi, nie dajesz mu praw. Dość proste. Dodawać treści można z frontu bez problemów.
Tłumaczenie, że przeszukujesz forum, niepotrzebne, nie zarzucałem Ci niczego w tym względzie, ale skoro już - to i ktoś rozwiązanie na forum podawał i o ile pamiętam, wskazywałem, w jakich plikach zmodyfikować można prawa wszystkim.
Komponentu rozszerzającego uprawnienia instalować nie radzę, bo rozwiążesz jeden problem na chwilę, dołożysz 10 następnych.

mrx28
28-07-2007, 18:07
am123 dzieki za podpowiedzi... bede z tym walczył w poniedzialek :) weekend mam wolny od joomli :)

Zwiastun hmmm masz racje , moze i mam nie obrazac klientów ale az tak na nich nie pojechalem :) ta stronka nie bedzie portalem dla kazdego... tylko dla 4 osób czyli tych pań sekretarek, nie jest wazne ze beda mialy mega uprawnienia.... wskazania były proste ! " ma byc prosto i tyle" dlatego nie chce im dawac do dyspozycji PA tylko front end.... a PA bedzie sie zajomwał tylko ich informatyk :)


tak wiec dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam