PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie domeny



lefi
26-07-2007, 16:24
Witam, mam sklep w sub domenie www.tonery.troker.pl (http://www.tonery.troker.pl/) i chciałbym aby był on też pod domeną www.troker.pl (http://www.troker.pl/) (gdzie aktualnie jest stronka flash).
Interesuje mnie to ja będą indeksować podstrony na na domenie troker.pl przeglądarki i jak będzie to wyglądało z punktu widzenia linków seo. Docelowo chciałbym cały sklep przenieść pod tą domenę ale pod sub domeną jest w miarę wypozycjonowany.

kkmm1
26-07-2007, 16:44
Zapomnij o tej samej zawartosci pod 2 adresami ... google Cie z jednej wyp..... :) o ile nie z obu ze wzledu na to ze to poddomena oraz domena wiec i ten sam wlasciciel....
Rozwazmy:
a) czy warto przenosic skoro juz jest wypozycjonowana poddomena.... osobiscie uwazam ze jesli masz poddomene do pol roku ktora byla pozycjonowana to warto
b) jesli nie chcesz przenosic to na glownej domenie zrob z 2-3 zakladki a na stronie glownej jakis duzy baner z przekierowaniem na poddomene... 2 adresy .... 2 pozycje w google..... wielki szef sie nie przyczepi o strony bbeda mialy 2 rozne zawartosci....
c) zmiana adrseu na domene glowna... w plikach konfiguracyjnycch pogrzebiesz 3 minuty i przeniesione ( poszukaj na forum o przeniesieniu serwisu , configuration php itp) ... domena bedzie na siebie juz pracowac a subdomene mozesz potraktowac przez pewien czas jako zaplecze lub wlasnie takie wejscie z odniesieniem do glownej domeny skoro juz jest wypozycjonowana...
d) moja rada nie denerwuj wielkiego brata "G" bo juz o nie jednymm slyszalem co za duzo kombinowal i skonczylo sie na banie i dalej mogl liczyc tylko na wp czy onet... a listow ile do googlle z prosbami trzea pisac zeby sie zlitowali.. szkoda roboty....


...... teraz spojrzalem na ades domeny... poddomena ma atrakcyjniejszy adres jesli chcesz ja pozycjonowac pod tonery.... pod tym haslem warto zostawic ta poddomene .... duzo latwiej bedzie z pozycjonowaniem..... no chyba ze wykupujesz pozycjonowanie u kogos i mu zlecasz robote to wtedy malo Cie to interesuje ... poza tym ze wiecej wydasz :):) hehe

lefi
27-07-2007, 07:17
Dzięki za odpowiedź, chyba zrobię tak jak piszesz że pozostanę w sub domenie ze sklepem a na głównej domenie zrobię graficzną planszę z przekierowaniem do sklepu.