PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją komponentów



sylwekb
26-07-2007, 19:14
Przy próbie instalacji komponentu pojawia się

WARNFS_ERR02


Warning: move_uploaded_file(/tmp/com_jamboreport.zip) [function.move-uploaded-file (http://www.rodzina.net/zgwk/administrator/function.move-uploaded-file)]: failed to open stream: Permission denied in .../libraries/joomla/filesystem/file.php on line 331

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file (http://www.rodzina.net/zgwk/administrator/function.move-uploaded-file)]: Unable to move '/tmp/phpLsW8zr' to '/tmp/com_jamboreport.zip' in .../libraries/joomla/filesystem/file.php on line 331

Powłączałem wszystko w plugin managerze ale nic to nie pomaga. Czyżby komponent był zbyt stary?

loraku
08-08-2007, 20:31
Witam!
Miałem podobny problem z instalacją templatki i pomogło ustawienie katalogu tmp oraz templates na 777. Spróbuj to samo z tmp i components.

Daj znać czy coś pomogło.:)

sylwekb
09-08-2007, 11:13
Przecież wersja 1,5 miała automatycznie ustawiać chmody, pomogło czyli wszystko niby się instaluje lecz komponenty nie działają np po instalacji mama komunikat typu

Warning: require_once(..../mambots/jamboworks/libraries.php) [function.require-once (http://forum.joomla.pl/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in ..../components/com_jamboreport/admin.jamboreport.php on line 21

Fatal error: require_once() [function.require (http://forum.joomla.pl/function.require)]: Failed opening required '..../mambots/jamboworks/libraries.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in ..../administrator/components/com_jamboreport/admin.jamboreport.php on line 21

zwiastun
10-08-2007, 22:39
Wersji 1.5 wystarczy używać z głową! A takich byków na pewno nie będzie!

Ponowna rada, dla wszystkich, którym się spieszy!

Jest dobrze rozwinięta sprawdzona linia 1.0 - nauczyć się z niej korzystać, poznać Joomla!, zrozumieć, a dopiero potem brać się za coś, w czym trzeba się najpierw dobrze zorientować. Będę wywalać posty, które - jak powyższe - wskazują na ewidentne lamerstwo!

Ten wątek jest do zgłaszania usterek, błędów, a nie elementarnych porad!
Pan od 777 - poustawiaj sobie tak wszystkie chmody i napisz o tym najlepiej w Dzienniku albo daj ogłoszenie w telewizji!

glayt
09-09-2007, 21:28
Tak a jak postąpić z problemem gdy podczas instalacji komponentów joomla sama ustawia sobie chmody 755 i nie chce się zainstalować a ja mam problem przez ftp nie idzie zmieć ustawień chmodów z 755 na przynajmniej 757.

jAZZMAN
29-09-2007, 15:28
Witam...

Zainstalowawszy Joomlę 1.5 nie mogłem nacieszyć się zmianami.....

W chwili zainstalowania modułu wyskoczył mi komunikat błędu...

Przeszedłem do HELP -> SYSTEM INFO --> Directory Permissions

... i....

ujrzałem coś takiego......


administrator/backups/Unwritable
administrator/components/Unwritable
administrator/language/Unwritable
administrator/language/en-GB/Unwritable
administrator/modules/Unwritable
administrator/templates/Unwritable
components/Unwritable
images/Unwritable
images/banners/Unwritable
images/stories/Unwritable
language/Unwritable
administrator/language/en-GB/Unwritable
administrator/language/pdf_fonts/Unwritable
modules/Unwritable
plugins/Unwritable
plugins/content/Unwritable
plugins/editors/Unwritable
plugins/editors-xtd/Unwritable
plugins/search/Unwritable
plugins/system/Unwritable
plugins/user/Unwritable
plugins/xmlrpc/Unwritable
tmp/Unwritable
templates/Unwritable
Cache Directory /var/www/xxxxxx/cache/Unwritable
Cache Directory /var/www/xxxxxx/administrator/cache/UnwritableSprawdziłem prawa dostępu do plików i katalogów i tak na przykład:

administrator/backups/ ma prawo dostępu 755
modules/ ma prawo dostępu 755


Czy ktoś orientuje się dlaczego wszystkie katalogi są niezapisywane?...

Wydaje się, ze wszystko powinno być ok....
Czy wina może istnieć po stronie konfiguracji Apache?
========================

Witam ponownie........

Zmieniłem właściciela katalogów na www-data, teraz pliki są zapisywane.... :)

Tyko pytanie czy przypisanie katalogowi użytkownika i grupę www-data nie jest otwarciem furtki zbyt szeroko na sieć?

clinic
19-12-2008, 18:10
mam ten sam problem , jak zmienic zeby w directory permissions byly writable pliki/katalogi , bo nie moge ani zainstalowac paczki z jezykiem , ani nie moge zmienic nic w template, prosze o szybka pomoc , z gory dzieki

zwiastun
19-12-2008, 20:00
1. Wymagania środowiska Joomla są opisane jasno. Proszę się stosować do wymagań, nie będzie problemów!
2. Jeśli Joomla jest instalowany w środowisku nieoptymalnym, może sprawiać tego typu kłopoty - nie sposób odpowiadać kilkanaście razy tego samego. Opisano razy wiele:
a) ustawić obsługę FTP podczas instalacji Joomla
b) poprawić uprawienia do katalogów - spróbować 775, w ostateczności 777, ale po udanej instalacji rozszerzeń przywrócić 755 - oba wcześniejsze ustawienia powodują znaczne zagrożenie dla witryny i serwera
v) jeśli nie pomoże ani, ani b - zmienić serwer.

ad sylwekb - gdzieś to wyczytał, że wersja 1.5 miała "automatycznie ustawiać chmody"?