PDA

Zobacz pełną wersję : Mnóstwo błędów po zainstalowaniu VirtueMart



slavo
05-03-2006, 19:50
Zainstalowałem najnowszą wersję sklepu i zanim zacząłem coś na dobre w nim robić, po kilku kliknieciach na towary z przykładowych danych w mainmenu ukazała mi się lawina komunikatów:

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home2/supercd/public_html/includes/database.php on line 277

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home2/supercd/public_html/includes/database.php on line 279

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home2/supercd/public_html/includes/database.php on line 280

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home2/supercd/public_html/includes/database.php on line 277

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home2/supercd/public_html/includes/database.php on line 279

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home2/supercd/public_html/includes/database.php on line 280

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home2/supercd/public_html/includes/database.php on line 277

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home2/supercd/public_html/includes/database.php on line 279


.....i wiele wiele więcej. Czy ktoś wie, co może byc tego przyczyną? Co zrobiłem źle?

lefi
13-03-2006, 20:18
A utwożyłeś baze mysql?

slavo
13-03-2006, 20:48
Hm... chyba jestem kompletnym laikiem, ale przyznam, że nie wyczytałem nigdzie, że VirtueMart wymaga osobnej bazy... Skoro się zainstalował, wgrał przykładowe dane, to wydawało mi sie logiczne, że korzysta z bazy wspólnej z Joomla...

Zresztą całkowicie zniechęciłem się po próbie instalacji wersji 1.0.3 - pomimo odinstalowania wersji 1.0.2, z którą miałem problemy j.w., przy instalacji komponentu sklep chciał uparcie wykonywać update z poprzedniej wersji (rozumiem, że chodziło o tabele bazy danych, które rozpoznał), ale podczas update'owania - stwierdział, że nie znalazł pliku konfiguracyjnego i wysypywał sie kompletnie...

Hm, tak naprawdę to potrzebuję jakiegoś rozwiązania do sprzedaży zaledwie kilku produktów, i zarówno VirtueMart, jak i osCommerce wydają mi się zbyt złożonymi (w sensie możliwości, nie obsługi) rozwiązaniami jak na moje potrzeby... ale nic innego (sensownego) nie znalazłem (EZ Store odpada, bo nie ma normalnego modułu zapłaty, a przynajmniej nie znalazłem/nie doczytałem się).

ainow
13-03-2006, 21:37
Hm... chyba jestem kompletnym laikiem, ale przyznam, że nie wyczytałem nigdzie, że VirtueMart wymaga osobnej bazy... Skoro się zainstalował, wgrał przykładowe dane, to wydawało mi sie logiczne, że korzysta z bazy wspólnej z Joomla... VM, w odróznieniu od php_shopa, nie korzysta z tabel Joomli lecz tworzy własne w obrębie tej samej bazy - informacja ta znajduje się na stronie projektu (http://virtuemart.net) (http://virtuemart.net%29).


Zresztą całkowicie zniechęciłem się po próbie instalacji wersji 1.0.3 - pomimo odinstalowania wersji 1.0.2, z którą miałem problemy j.w., przy instalacji komponentu sklep chciał uparcie wykonywać update z poprzedniej wersji (rozumiem, że chodziło o tabele bazy danych, które rozpoznał), ale podczas update'owania - stwierdział, że nie znalazł pliku konfiguracyjnego i wysypywał sie kompletnie... Może problemem były istniejące w bazie tabele VM z poprzedniej instalacji? Spróbuj sprawdzić to i, ewentualnie, usunąć je ręcznie.
Co do wersji 1.0.3, to musisz pomiętać, że jeżeli pobierałeś ją ze strony projektu przed godz. 19 (CET) 11 marca, to wymaga ona wykonania poprawek, ze względu na błąd (obecnie już usunięty).


Hm, tak naprawdę to potrzebuję jakiegoś rozwiązania do sprzedaży zaledwie kilku produktów, i zarówno VirtueMart, jak i osCommerce wydają mi się zbyt złożonymi (w sensie możliwości, nie obsługi) rozwiązaniami jak na moje potrzeby... ale nic innego (sensownego) nie znalazłem (EZ Store odpada, bo nie ma normalnego modułu zapłaty, a przynajmniej nie znalazłem/nie doczytałem się). Przyznaję, że nie jestem "specem" w tych sprawach ale, według mojej wiedzy, jeżeli nie EZ Store to właśnie VM lub osCommerce.

slavo
13-03-2006, 23:14
Zawziąłem się i po ręcznym usunięciu wpisu w bazie (jos_components) udało mi się zainstalować nowego VirtueMarta.

Niestety, mam znów ten sam problem - wystarczy wejść na stronę http://www.supercd.pl i kliknąć na samym dole menu "Zakup Kaladan SuperCD" - znów wszystko się wysypuje, pojawia się mnóstwo błędów, a jeszcze praktycznie nic nie "grzebałem" w sklepie...

Czy Wy tez mieliście taki problem? Zna ktoś przyczynę takiego stanu?

slavo
15-03-2006, 07:29
Udało mi się uzyskać rozwiązanie problemu na forum VirtueMart od jednego z twórców komponentu - przyczyną było włączenie ceche'owania stron w Joomla. Gdyby ktoś miał ten sam problem - wyłączenie cache'owania jest właśnie rozwiązaniem.

madmips
04-12-2007, 14:47
dzięki, bardzo mi pomogłeś :)