PDA

Zobacz pełną wersję : Nie tylko index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 na stronie startowej



kasia85
27-07-2007, 15:11
Witam w jaki sposób mogę umieścić na stronie startowej zawartość nie tylko
pierwszej pozycji z mainmenu(start) ale np drugą tóż pod pierwszą ?

I w jaki sposób można umieszczać w modułach zawartość sekcji , kategori lub fragmenu artykułu , czy do tego jest potrzebny jakiś dodatkowy komponent ?

zwiastun
27-07-2007, 16:46
Pozycje menu generują główną treść strony. Głównych pozycji więcej niż jedna umieścić się nie da.
Zawartość sekcji, kategorii w modulach? A zmieści się?
poczytaj o module Migawki (NewsFlash), kopiowaniu modułów, zobacz co to za moduł sekcje, co i jak wyświetla moduł Nowości.

kasia85
27-07-2007, 17:05
chyba źle napisałam , nie chodzi mi o umieszczenie dwóch stron startowych tylko o to aby pierwsza strona składała się nie tylko z jednego blogu(lub tabelki ,etc.) , ale np z 3 blogów , gdzie mogła bym decydować o ich kolejności i dla każdego z osobna można by było dostosować ilość wstępów , wprowadzeni (ewnt. szpalt) , to co się ustawia dla pierwszej pozycji w mainmenu .

aha i jeszcze czy można decydować o kolejnosci wstępów i wprowadzeń , aby wstępy były nad wprowadzeniami , i jaki plik w ogole o tym wszyskim decyduje ?

zwiastun
27-07-2007, 17:14
No nie można trzech blogów. Możesz określić zakres treści
Kolejność albo standardowa wg czasu, albo - ustawiana w parametrach. W polskim wydaniu i na pomocy jest objaśnione.
Ustawienia kolejności, jeśli zależy Ci na dokładnie takiej jak chcesz: Artykuły => Strona startowa, Artykuły = Wszystkie, Artykuły => w kategoriach
a następnie ustawienie odpowiednio parametrów w pozycjach menu