PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Joomla :(



feronek
27-07-2007, 23:36
Witam. Mam serwis www.dagidog,com.pl (http://www.dagidog,com.pl) i kiedy tam wchodze zaraz za pierwsza strona otrzymuję taki komunikat: "Serwis powinien byc dostepny.
Jesli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora". Prawdopodobnie jest to problem z bazą danych, co mam zrobić, żeby stron działała??? (czy jest możliwość bez kontaktu z adminem serwera?) Podejrzewam, że mogło dojśc do odłączenia bazy danych od Joomla, czy i jak można podłączyć ją spowrotem???

magdaa
28-07-2007, 00:02
tu raczej nie ma innego rozwiązania, jak kontakt z adminem serwera.
Albo sprawdź - jeśli masz dostęp np. za pomocą phpMyAdmina, czy nie zepsuła się tabela sesji (jos_session0. W razie co, napraw ją. Czasem trzeba odtworzyć.

feronek
28-07-2007, 00:29
co oznacza żeby naprawić? i z czego ją odtworzyć?

magdaa
28-07-2007, 00:41
w phpMyAdmin jest funkcja napraw tabelę - operacje na bazie danych wykonujesz na własne ryzyko - bądź ostrożny.

feronek
28-07-2007, 00:51
To poczekam na admina :) a ze swojej strony skopiowalam wszystkie pliki public_html. Probuje zainstalowac od nowa Joomle, połączyć ją z bazą danych a pózniej wgrać stare pliki - czy może się udać?


:((( niestety nie zadziałało. Zrobiłam jak radziłaś i też nic :( Echh czyli jednak admin i mam nadzieję, że pomoże bo... ten serwis był dosyć duży :(

feronek
28-07-2007, 01:47
Nie wiem jak ale sie udało :) Działa uffff - jejku, ale miałam stracha, że trzeba bedzie wszystko od początku. Dzięki Magdo za podpowiedż i reakcję o tak późnej porze :) Pozdrawiam. Fera

yogi009
30-07-2007, 00:26
a tak z ciekawości: co admin tam zrobił ?