PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawić nasz stawki VAT ?



yogi009
28-07-2007, 19:46
Albo jestem ślepy, albo pijany, ale nigdzie nie mogę ustawić polskich stawek VAT (np. 22%), mam jakieś stawki typu 8,25% (pewnie angielskie). Podpowiedzcie, gdzie tego szukać. Wyczytałem że konfiguracji mam poszukać w /com_virtuemart/virtuemart.cfg.php ale takiego pliku wcale nie widzę. Mam VirtueMart ver 1.0.6

noodles
28-07-2007, 19:59
znajdź w opcjach podatek wprowadź nowe wartości ile Ci potrzebne ;)

yogi009
29-07-2007, 14:49
Ba ! Żeby to było takie proste... siedem razy przeszukałem wszystkie opcje i nie widzę nic o podatkach. Możesz mi podpowiedzieć w jakiej sekcji to się powinno ustawiać ? Może jakąś niepełną wersję zassałem, chociaż byłoby to dziwne, bo ssałem z joomla.pl

Byłbym zobowiązany, gdybyś mi podesłał wersję, która u Ciebie działa i ew. link do współpracującego z nią polskiego tłumaczenia.

[po godzince uzupełnienie]

Znalazłem i zainstalowałem wersję 1.0.12, tym razem jest już miejsce do ustawiania stawek VAT (TAX), ale mam inne pytanko: jest to spora lista krajów, m.in. Polska, czy w związku z tym spolszczenie polega na wybraniu naszego kraju z listy, czy też po staremu nakładamy pliczek językowy na angielski oryginał ? Na wspomnianej liście widzę możliwość jej edycji, dodawania państwa, usuwania, itd., ale nie za bardzo widzę prosty wybór obowiązującego kraju. No i w /domena/administrator/components/com_virtuemart/languages/ nie widzę żadnych plików językowych poza angielskim.

yogi009
29-07-2007, 20:05
Po wgraniu wersji 1.0.12 wszystko na razie działa. Co prawda mam starszy plik ze spolszczeniem i nie wszystkie ikonki mają podpisy (większość ma), ale to kwestia porównania plików językowych: angielskiego w wersji 1.0.12 i polskiego 1.0.6 (taki mam). Chyba, że gdzieś jest już tłumaczenie do 1.0.12 to poproszę o namiarek :)