PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z edytorami



szinu
06-03-2006, 10:57
Witam.
Przekopałem się przez mnóstwo postów na temat edytorów tekstów i w żadnym nie znalazłem odpowiedzi, która pomogłaby mi pozbyć się problemu.
Mój edytor TinyMCE WYSIWYG Editor działał bez zarzutu do wczoraj. Nagle wewnątrz edytora zaczął pojawiać się szary ekran, a innym razem edytor wgrywa się ale nie reaguje - nie można wstawić kursora i niczego napisać. Sparwdzałem już config.php, wgrałem inne edytory, próbowałem różnych przeglądarek i nic. Nadal to samo. Teraz nie mogę wstawić również zdjęć. Czy ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi jak to naprawić i skąd ten błąd?
Joomle 1.07
Czy może to być spowodowane tym że mam w serwisie trzech super administratorów.?

stone
06-03-2006, 11:03
Może być tym spowodowane o ile inni admini lubią się bawić się ustawieniami ;)
A na poważnie to cięzko powiedziec co, ja się z tym nie spotkałem, ale na dobry poczatek zrob upgrade do 1.0.8

szinu
06-03-2006, 11:13
tylko które pliki mam nadpisać - gdzie mam szukać opisu do uploadu bo nie wiedze go ani w pomocy ani w faq?

stone
06-03-2006, 11:21
nadpisujesz pliki wszystkie z wyjatkiem configuration.php
wazne jest tylko abys pobral wersje stamtad skad pobierales tą która masz zainstalowaną

zwiastun
06-03-2006, 11:44
Jeśli wcześniej edytor działał poprawnie, to powody problemów mogą być następujące:
1. aktualizacja używanej przeglądarki
2. aktualizacja używanego systemu (np. windowsów)
3. aktualizacja programu antywirusowego (nie bazy wirusół, ale programu)
4. aktualizacja ściany ognowej (firewalla)
5. zmiana ustawień firewalla
6. Wyłączenie obsługi javascriptu

Powodami spowodowanymi przez Joomla! mogą być:
1. Zmiana ustawień w dodatkach (Mambots) . Aby spróbować zaradzić, warto przećwiczyć: wyłaczyć edytor WYSIWYG, włączyć Bez-edytoraWYSIWYG, ustawić to samo w konfiguracji (nawet jak jest, to zapisać nową konfigurację), zapisać cokolwiek testowego, a następnie to samo zrobić włączając edytor WYSIWYG, a wyłączając opcję Bez-edytora. Oczywiście, to nie jest OK, ale to droga, żeby sprawdzić, co może być nie tak.

2. Instalacja nowych dodatków (komponentów, modułów, mambotów). A nuż trafiło się coś felernego.
3. Pozostałości w katalogu pamięci podręcznej cache (wyczyścić)

Inne powody, poza ewentualnym uszkodzeniem fizycznym jakiegoś skryptu, raczej trudno byłoby wskazać.
Szukajac powodu kłopotów, trzeba te kwestie rozważyć samemu, bo wiadomość typu działał mi edytor i nie działa, niczego nie da. Każda odpowiedź w takim przypadku będzie li tylko przypuszczeniem, najczęściej nietrafnym.

Pomijam już rzecz zasadniczą: działał wczoraj, dziś nie działa?
Odtwórz z kopii wczorajszy stan systemu.

No, ale żeby odtworzyć, trzeba mieć z czego.
BACKUP! BACKUP! BACKUP!
Bo wcześniej czy później wszystko diabli wezmą (nie mylić z Diabl0)!

szinu
06-03-2006, 11:46
widzę że nic z tego nie będzie nadpisałem już mambots odpowiedzialny z edytory i nic błąd ten sam :(

Skoro powodem może być aktualizacja winowsa to bardzo prawdopodobne, ponieważ tak się złożyło że wczoraj windos sam się zaktualizował i zaczął wyświetlać dziwne komunikaty. Co w takim razie zrobić?

stone
07-03-2006, 08:54
Przyślij mi na PW jakies konto do zalogowania się do panelu admina to zobaczę czy ja też mam problem

szinu
10-03-2006, 00:08
Jednak się udało. Po kolejnej zmianie w config. php wyświetlający się na szaro ekran edytora zaczął przyjmować teksty. Jedyny mankament to ten że nie widać gdzie znajduje się kursor.