PDA

Zobacz pełną wersję : [RSGallery] Za duże obrazki



NPS
31-07-2007, 01:07
Mam RS Gallery 2 v. 1.11.10 (http://127.0.0.1/%7Ejoomla/administrator/index2.php?option=com_rsgallery2&task=viewChangelog) i mam taki problem: wrzuciłem do galerii obrazki, które jednak mają spore rozmiary i przy ich przeglądaniu w galerii strona rozjeżdża się strasznie na boki. Czy można zrobić tak, żeby mi te obrazki (po kliknięciu na miniaturę) np. otwierało w nowym oknie? No albo coś innego zrobić, żeby mi się strona nie rozjeżdżała.

canonier
31-07-2007, 08:56
Myśle, że najlepiej ustaw sobie w Konfiguracji, zakładka Zdjęcia
swoją maksymalną szerokość zdjęcia jaką twój template przyjmuje.
Ja mam ustawione: Wyświetlana szerokość zdjęć: 600.

Bedzie tak, że wgrane duże zdjecie będzie przeskalowane dwukrotnie, pierwsze do miniaturki, d - pliki będą domyślnie w katalogu /images/rsgallery/thumb)
do wyświetlania na stronie - /images/rsgallery/display
oraz oryginał (/images/rsgallery/original).
Kliknięcie w miniaturkę (thumb) pokaże, zdjęcie w templatce (display) a kliknięcie w zdjęcie w templatce pokaże w nowym oknie oryginał.

Mam nadzieje, że teraz jest to jaśniejsze.

NPS
31-07-2007, 10:13
Nie do końca to, o co mi chodziło, ale styknie. Thx.

To może napiszę tu jeszcze drugie pytanie, żeby nie śmiecić na forum.

Dlaczego nie działa pokaz slajdów? Gdy go klikam otwiera mi stronę, na której jest wszystko... poza obrazkiem. Gdy klikam przycisk, który powinien mi uruchomić pokaz, również nie ma żadnego efektu. Tzn. w FF nie ma. W IE pokazuje mi, że nie może wyświetlić obrazka (biały kwadracik z czerwonym X'em w środku). Gdy włączam pokaz - rzeczywiście się pojawiają następne obrazki (a raczej kolejne kwadraciki z X'ami), nawet są między nimi fajne przejścia. :P Ktoś wie, czemu to nie działa?

josh
31-07-2007, 19:41
a jak wygladaja nazwy plikow ze zdjeciami?? spacje w nazwie? polskie znaczki?

pozdr

NPS
31-07-2007, 21:55
Może w niektórych. Ale w większości nie ma takich rzeczy. Zresztą w galerii obrazki się ładnie wszystkie wyświetlają.