PDA

Zobacz pełną wersję : dodanie funkcji upload



marcinwazny
01-08-2007, 13:29
Witam wszystkich
Tworze wlasny komponent galerii, gdyż wszystki które do tej pory testowalem nie podobaly mi sie a niektóre nawet mialy bledy w skryptach i nie dzialaly poprawnie.
Wiec postanowilem napisac wlasny sam. I wszystko prawie by bylo ok gdyby nie upload. Stworzylem wszystko tak ze jak wchodze aby dodac nowe zdjecie klikam na pasku 'NEW' i tam chcialbym miec upload i okienko name typu input text do wpisywania nowej nazwy, ale nie daje juz rady jak to zrobic probowalem rozne sposoby, a teraz wpadlem na nowy pomysl ale potrzebuje czyjejs pomocy. próbowalem w klasie odpowiedzialnej za edycje dodac skrypt uploadu i zeby po przeladowaniu przyciskiem input type=button strony poprzez onclick="location.reload()" pobral on sobie sciezke z <input type=file> itd i wykonal upload i jeszcze zeby nazwe tego pliku zaladowal do input type=text a z tamtad do bazy poprzez $row->image; image - nazwa kolumny w ktorej znajdowaly by sie te nazwy zdjec. Niestety ten sposób nie dziala. A teraz mysle aby w tej podstronie gdzie dodaje nowe zdjecie dac wlasnie <input type=file> itd dac to okienko gdzie by sie wpisywalo nazwe itd ale zamiast przycisku do ulpodu stworzyc nowa funckcje metode do tej calej klasy i umiescic ja zamiast save ktora mam w tej chwili. Wtedy gdyby sie wybralo zdjecie z dysku i wpisalo nazwe to nie tylko by zapisywalo nazwe do bazy bo to dziala akurat, ale takze uplodowalo by plik i nadawalo mu wlasnie nowa nazwe tylko nie wiem jak to zrobic jak napisac taka funckje. Albo nawet bez zmiany nazwy tego pliku tylko zamiast nazwy tego pliku zeby przesylalo do bazy sciezke do miejsca na serwerze gdzie ten plik sie znajduje
Mam nadzieje ze nie zamotalem za bardzo
Jak ktos wie jak taka funkcje napisac oczywiscie pod Joomla bo w tym wlasnie problem to prosze o pomoc z góry dziekuje
Pozdrawiam

zwiastun
01-08-2007, 13:50
Pooglądaj
w Easy Gallery masz dobrze zrobioną funkcję przesyłania za pomocą FTP (ale nie o to Ci chodzi)
w core masz uploadimage.php w katalogu /administrator/popups/
Może z niej skorzystasz
Bardzo dobrze jest zrobione wczytywanie fotografii w autostand 2.0

marcinwazny
01-08-2007, 13:57
dzieki za szybka odpowiedz
zobacze sprobuje przerobic do wlasnych potrzeb dzieki
Pozdrawiam

marcinwazny
01-08-2007, 16:05
Ma ktos jeszcze jakies inne pomysly?