PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie z locala na iq.pl



zoki
02-08-2007, 19:34
Witam

Jak w temacie. Przenioslem stronke z locala na IQ w nastepujacej kolejnosci:

1. zainstalowalem gola Joomle (dzialala)
2. wymazalem ja zostawiajac plik konfiguracyjny
3. przekopiowalem wszystkie katalogi Joomli z locala na serwer
4. wyeksportowalem baze
5. sprawdzilem plik kofiguracyjny w ktorym praktycznie nie bylo co zmieniac

Stronka niestety nie dziala, wyswietla jedynie bialy ekran. Myslalem ze problem lezy w "niewidzeniu" przez Joomle bazy. Co ciekawe jednak, jesli wpisze w przegladarce nazwe strony a za nia administrator to spokojnie moge wejsc do panelu administratora i wszystkie arty czy tez grafy sa, co oznacza ze baze widzi. Jedynie co nie dziala w panelu administratora to wyswietlenie pozycji modulow (witryna-podglad witryny-pozycje modulow). Jest pusta biala strona i byc moze tu lezy problem.

Mecze sie juz z tym dwa dni i pomysly mi sie powoli koncza.

Jesli chodzi o ustawienia na serwerze to Joomla w panelu admina pokazuje nastepujacy komunikat:

Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.

Czy to ma jakies znaczenie w moim problemie nie wiem.

Podaje dane php i mysql:

local (export)
phpMyAdmin 2.6.0-pl2
MySQL 3.23.58

serwer (import)
phpMyAdmin - 2.8.0.3
MySQL - 4.1.22

W konfiguracji IQ.pl ustawilem zgodnosc zarzadzania bazami mysql dla wersji 4.

Jest jeszcze sprawa samej bazy. Otoz iq.pl przydziela poczatek nazwy ktorego nie mozna zmienic, mozemy jedynie wpisac drugi czlon nazwy. Dla przykladu: jesli nasza baza ma nazwe yyyy to na IQ nie jestesmy w stanie dac tej samej nazwy, lecz dostajemy przydzielony pierwszy czlon (np. xxx) i dopiero za nim mozemy wpisac nasze yyyy. Wtedy nazwa bazy wyglada nastepujaco: xxx_yyyy. W pliku konfiguracyjnym sprawdzilem i jest wszystko poprawnie, natomiast prefix w samej bazie mam taki sam.

Jesli macie jakies sugestie lub pomysly to bede wdzieczny za odpowiedz

Pozdrawiam