PDA

Zobacz pełną wersję : AkoComment i spam...



atb80
03-08-2007, 11:49
Od kilku dni mam spory problem...
Używam AkoComment 1.4.6 Special Edition i mam włączoną ochronę antyspamową, a mimo to ten komponent jest chyba dziurawy... Ktoś lub coś co chwilę dodaje komentarze w stylu (załącznik)...
Blokowanie adresu IP nic nie daje, bo po chwili tak sam komentarz mam z innego IP... szlag mnie już trafia... Wie ktoś jak sobie z tym poradzic?

Będę wdzięczny za pomoc...

zwiastun
03-08-2007, 16:55
Robocik nauczył się odczytwać kod = to już wiele potrafi i ochrona antyspamowa jako w tej edycji AkoComment przestaje się , sprawdzać
Druga przyczyna możliwa: robociki się rejestrują na witrynie albo już są zarejestrowane. A dalej robią swoje.
Tak że komponent jest jaki jest, nie dziurawy, ale ochronka jest prosta. Za prosta. Robociki, czytaj crakerzy odpowiedzialni za spamowanie się wycwanili

atb80
03-08-2007, 20:45
No właśnie chyba nauczył sie odczytywać kod, bo zarejestrowany nie jest - sprawdziłem... Ciekawe tylko jak on to robi, że jak zablokuje mu IP to za chwilę dodaje mi z innego... Blokowanie IP nic nie daje... Można zablokować go jakoś inaczej?

Będę wdzięczny za pomoc...

szmidt344
15-02-2008, 21:06
Znalazłęm takie cos: http://www.codegravity.com/projects/akocomment-anti-spam

Podobno jest antyspamowe...ale czy działa?

alvi
30-05-2008, 13:59
No właśnie chyba nauczył sie odczytywać kod, bo zarejestrowany nie jest - sprawdziłem... Ciekawe tylko jak on to robi, że jak zablokuje mu IP to za chwilę dodaje mi z innego... Blokowanie IP nic nie daje... Można zablokować go jakoś inaczej?

Będę wdzięczny za pomoc...

Znajomemu zrobienie robocika na wysyałnie maila z bramki Orange (trzeba wpisac kod) zajęło na spokojnie 4 dni. Programik do zmiany IP też jest ogólnie dostępny bo używaliśmy go do zapytań WHOIS, który blokuje zbyt dużo zapytań z jednego numeru IP. Więc na dzień dzisiejszy prawie każdy dzieciak, który czerpie przyjemność z takich bezsensownych zachowań może sobie dać z takim robocikiem radę. Jeden zrobi to szybciej, drugi trochę dłużej ale wszystko co potrzebuje do zrobienia takiego robocika jest dostępne w internecie. Dobrze, że większość jest tylko po angielsku bo jak ktoś to zacznie tłumaczyć to dopiero będzie problem.

Pozdrawiam

zwiastun
30-05-2008, 20:22
Zmień toto na jakiś nowszy i bezpieczniejszy mxComment :)

alvi
05-06-2008, 19:25
Widziałem ciekawe rozwiązanie na Rapidshire. Jest sobie kod 8 znaków i tylko w kilka jest wpleciony kotek. W inne znaki są jakieś inne zwierzątka. Trzeba wpisać tylko te, gdzie jest kotek...

crazyluki
05-06-2008, 19:34
to jest dobre? kumpel już podesłał mi rozwiązanie tego problemu.
Zresztą akocomment jest dziurawe, że nawet jakby userzy mieli wpisać na wspak lub od tyłu ode do młodości lub losowy wiersz staffa to robot by to ominął.

nic tylko trzeba zmienić system komentarzy na inny. na 1.0 jest bardzo wiele alternatyw