PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja z 1.0.12+Admin-pl-beta2 na 13-pl - brak napisów w panelu



Darek
04-08-2007, 20:40
Witam.
Aktualizowałem joomla_1.0.12+Admin-pl-beta2 do wersji 1.0.13-pl (nadpisałem pliki pełną wersją 13-pl). Strona frontowa zachowuje się bezproblemowo, natomiast w panelu administracyjnym nie ma prawie wszystkich napisów.
Panel logowania posiada tylko napis Login. W samym panelu wyświetlane są tylko ikonki. Menu górne również zawiera same ikonki za wyjątkiem menu Komponenty (są tam nazwy w języku polskim) i nazw menu strony.
Wcześniej aktualizowałem już w podobny sposób inną stronę, przy tej samej konfiguracji serwera. Wszystko działa bezproblemowo.
Posiadam pełną kopię zapasową plików i bazy sprzed aktualizacji.
Co jest przyczyną takiego działania i jak mogę to naprawić? Chciałbym mieć wersję 13-pl
Serwer na FreeBSD, Apache.2.2.4_2, PHP5-5.2.3_1
safe_mode=off
register_globals=off
magic_quotes_gpc=on
magic_quotes_runtime=off
magic_quotes_sybase=off
allow_url_fopen=on
allow_url_include=off

Dylek
04-08-2007, 22:24
A jak pobierales 1.0.13 PL to nie bylo tam napisane, ze nie zawiera polskiego panelu administratora?

Darek
05-08-2007, 00:29
Nie bardzo rozumię.
Ja nie potrzebuję polskiego panelu administratora. Poprostu nie wyświetlają się jakiekolwiek napisy.
Robiłem już aktualizację tej strony również za pomocą patcha 1.0.12 na 13, a także wersji 1.0.13 (bez pl) zawsze kończy się tak samo.

zwiastun
05-08-2007, 01:34
A co Waść aktualizowałeś - przeczytaj, coś napisał, może zrozumiesz.
Do aktualizacji wersji oficjalnych trzeba używać wersji oficjalnych, do aktualizacji wersji zmodyfikowanych trzeba używać wersji zmodyfikowanych.

To takie trudne do zrozumienia?

Nie potrzebujesz polskiej wersji, to po co instalujesz polską zmodyfikowaną wersję, w której około 140 skryptów jest zmodyfikowanych?

Jakiej jeszcze łopaty użyć, żeby to wytłumaczyć?

Przywróć stan sprzed aktualizacji i daj sobie na razie spokój.
W J 1.0.13 jest kilka drobniutkich poprawek bezpieczeństwa i jedna większa - zmiana sposobu szyfrowania haseł. Te drobne, jak koniecznie musisz, łatwo nanieść samemu - z dziennika zmian wynika, w których plikach - wystarczy je porównać. Ta grubsza jest niekonieczna. Podnosi poziom bezpieczeństwa, ale szyfrowanie MD5 jest nadal silnym szyfrowaniem, więc spoko.

Proszż się zapoznać z artykułem wiszącym od dawna na witrynie serwisu pomocy!

Pakiety instalacyjne (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/433/51/)

Darek
05-08-2007, 11:24
Oczywiście zapoznałem się już wcześniej z przedstawionym artykułem pomocy, jak również przeszukałem forum.

Napisane jest, że:


Możliwa jest natomiast migracja zarówno z wersji oryginalnej lub częściowo spolonizowanej do wersji Joomla+Admin, jak i odwrotnie.
(.....)
W podobny sposób można przeprowadzić migrację z Joomla+Admin do wersji częściowo spolonizowanej lub angielskojęzycznej. W tym celu należy:

nadpisać skryptami oryginalnego pakietu instalacyjnego wersję Joomla+Admin,
wywołać do edycji ustawienia globalne serwisu i - bez wprowadzania jakichkolwiek zmian - zapisać nowe ustawienia, w wyniku czego z pliku configuration.php zostaną usunięte wpisy ustawiające język panelu administracyjnego.

Postąpiłem w ten właśnie sposób. Do nadpisania użyłem oryginalnego pakietu instalacyjnego (nie łatek, choć także dla własnej ciekawości sprawdziłem). Na pierwszej, testowej stronie wszystko działało dobrze. Po aktualizacji drugiej strony, panel administracyjny zachowuje się w wyżej przedstawiony sposób. Użyłem dokładnie tego samego pakietu i tych samych ustawień serwera.

Dlaczego zainstalowałem wersję joomla_1.0.12+admin-pl? Wydawało mi się że będzie to najlepsze rozwiązanie na pierwszą stronę w joomla.

Dlaczego chcę przejść na wersję joomla_1.0.13? Ponieważ w wersji 12+admin-pl występowały u mnie błędy i nie wszystko działało. Po zaktualizowaniu strony testowej do wersji 13, wszystko działa jak trzeba.

Napisanie tego pytania nie było pierwszą rzeczą jaką zrobiłem. Już od ponad dwóch tygodni pracuję nad serwerem i stroną. Wiele problemów udało mi się rozwiązać również dzięki temu forum. Za co oczywiście dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam.

zwiastun
05-08-2007, 17:52
Po zaktualizowaniu strony testowej do wersji 13, wszystko działa jak trzeba.

Czy to znaczy, ze wszystko gra? Bo dość trudno wywnioskować?

Darek
05-08-2007, 21:48
Niestety nie :(

Na pierwszej, testowej stronie wszystko działało dobrze. Po aktualizacji drugiej strony, panel administracyjny zachowuje się w wyżej przedstawiony sposób. Użyłem dokładnie tego samego pakietu i tych samych ustawień serwera.
Żeby sprawdzić czy nie będzie problemów z aktualizacją, stworzyłem sobie stronę testową i właśnie na tej stronie testowej nie było problemu. Zrobiłem dokładnie tak samo (ale dwa dni później) na innej stronie i na tej nie działa panel - nie ma napisów.

zwiastun
05-08-2007, 22:20
1. Porównaj ustawienia serwerów.
2. Jeśli masz, jak piszesz, kopię bazy danych, spróbuj takiego rozwiązania:
a) zainstaluj J! w nowym katalogu
b) przekopiuj do niego wszystkie komponenty moduły, boty i szablon dodane przez siebie
c) podepnij bazę danych

Nie odpowie to co prawda na przyczynę zjawiska, ale powinno Ci przywrócić witrynę.

Możesz również poczekać 2-3 dni na ukazanie się pełnej polskiej wersji 1.0.13, ale nie ręczę, że zagra wtedy wszystko, bo ... nie znamy powodu, dlaczego jest jak jest

Darek
06-08-2007, 21:30
Działa! Zrobiłem tak jak w punkcie drugim. Zainstalowałem od nowa i podmieniłem bazę danych. Piękne dzięki za pomoc.

Dodam jeszcze, że ustawienia serwerów są niemal identyczne. Kopiowałem pliki konfiguracyjne.
Jeśli uda mi się znaleźć przyczynę to napiszę. Może się to komuś przydać.