PDA

Zobacz pełną wersję : Wylogowuje użytkownikow



arczicoder
04-08-2007, 23:41
Witam, prosze o pomoc, probowalem dziesiatki sposobow.
Joomla 1.0.12 - wylogowuje mi userow.
Gdzie blad?
Mam 3 serwisy na j!, ale taki blad nigdy mi sie nigdy nie zdazyl. Jednak za kazdym razem korzystalem z CommunityBuildera.

1) Ustawienia serwera.
Na pewno sa dobre. Na tym samym serwerze mam drugi serwis wszystko chodzi bez problemu. Wiec jedynym miejscem gdzie moglby byc blad zostaje .htaccess. Sprawdzilem - jest w porzadku.

2) Cache.
CHMOD (cache/) zmienilem na 777 i nic - na innych serwisach i tak chodzi bez problemu z 755. Sciezka do cache/ jest ok. Czas przechowywania: 900sekund. Nie chodzi zarowno z 'uzyciem pamieci lotnej' jak i bez.

Inne male ****************************y tez nic nie daja. Usera wylogowuje po zmienieniu paru stron, czasem po jednej w czasie nawet ponizej 10sekund.

2 ustawienia serwera (ktore instalator radzi wylaczac) mam wlaczone:
short_open_tag i allow_url_fopen - lepiej mi sie tak pracuje, a wlaczenie tych ustawien w .htaccess tez nic nie zmienilo

Prosze o jakiekolwiek wskazowki i rady jesli macie jakis pomysl

wojsmol
05-08-2007, 00:05
sprawdź czy 2 userów nie próbuje jednocześnie korzystać z 1 konta

arczicoder
05-08-2007, 00:26
nie wchodzi gre, serwis jest w fazie poczatkowej i tylko ja mam do niego dostep

zwiastun
05-08-2007, 01:37
A co to znaczy, wylogowuje?
Czas sesji jest w Joomla określony 900 sekund na stronie frontowej - 1800s na zapleczu plus po 10 minutach bezczynności automatyczne wylogowanie.
Źle by było, gdyby nie wylogowywał. Z postu, niestety, nie wiadomo, czy wylogowanie nastepuje zgodnie z założeniami, czy niezgodnie!

arczicoder
05-08-2007, 01:46
Zwiastun chyba nie przeczytales dokladnie mojego postu...

Wyglada to mniej wiecej tak:
1) Loguje sie
2) Przegladam 1-4,5 stron (5-30sekund)
3) Nagle gdy otwieram kolejna strone, juz nie jestem zalogowany

To jest zle zachowanie. Blad. Gdyby wylogowanie odbywalo sie zgodnie z zalozeniami nie pisalbym tego postu :) Chyba zeby sie chwalic :) W sumie nie wiem czym :)

zwiastun
05-08-2007, 03:00
Rzeczywiście - nie doczytałem tego zdania.
Zachowanie w istocie, dziwne. Pomysła nie mam, bo problemu nie spotkałem.
Sprawdź czy katalog sesji jest zapisywalny
Sprawdź również dwa ustawienia PHP na serwerze:
Jeśli w konfiguracji PHP zmienna session.auto_start jest włączona (ON) albo zmienna session.use_cookies setting jest wyłączona (OFF), skoryguj je, aby zalogowanie było możliwe