PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopot z miaturkami w Artykułach



spex
05-08-2007, 01:57
Witam

Mam kłopot z maturkami z zoom media.
Chodzi o to ze jak dodam juz ten kod to wyświetla mi się tylko opis jaki dałem bez zdjęcia:( potem jak patrzyłem w ustawieniach MOS Zoom Thumb to nie mam tam zdefiniowanych sposobów wyświetlania. Temu tez proszę kogoś o udostępnienie swoich ustawień zoom bota.


Druga sprawa to czy da sie robić miniaturki do losowego zdjęcia z kategorii. Chodzi o to ze ja podaje tylko z której kategorii a bot sam sobie wybiera zdjęcie.


trzecia sprawia i chyba na razie ostatnia, która co prawda tyczy sie samej zoom media niz bota.
Jak przeglądam galerie to mam katalogi które nie maja miniaturki. Jest to spowodowane tym iż w tym katalogu niema żadnych zdjęć, bo najczęściej służy on jako katalog zbiorczy dla innych katalogów.
I czy da sie go zmusić by miniaturkę robił na podstawie subkatalogów? ew samemu mu jakąś ustawić?

Edit:
MOS Zoom Thumb - 0.1 beta -- może jest inna wersja ale nie znalazłem(albo inny bot)
zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4 wk08
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
Wersja MySQL:: 4.0.27-standard
Wersja PHP:: 4.4.7
Serwer WWW:: Apache/1.3.37 (Unix) mod_fastcgi/2.4.2 mod_auth_passthrough/1.8 mod_log_bytes/1.2 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635.SR1.2 mod_ssl/2.8.28 OpenSSL/0.9.7a PHP-CGI/0.1b

magdaa
05-08-2007, 04:43
Witam

Mam kłopot z maturkami z zoom media.
Chodzi o to ze jak dodam juz ten kod to wyświetla mi się tylko opis jaki dałem bez zdjęcia:( potem jak patrzyłem w ustawieniach MOS Zoom Thumb to nie mam tam zdefiniowanych sposobów wyświetlania. Temu tez proszę kogoś o udostępnienie swoich ustawień zoom bota.

testowo zainstalowałam zoom thumb'a z tego (http://www.zoomfactory.org/components/com_joomlaboard/uploaded/files/moszoomthumb1.0.1.2_beta.zip) linku wersja 1.0.1.2 i powiem szczerze, że bez grzebania w ustawieniach tego bota (zostawiając domyślne) wrzucił mi w artykule miniatury. Podobną rolę pełni inny mambot (nawet fajnie działa) o nazwie mambot_zOOmCat1_RC3c (http://www.zoomfactory.org/index.php?option=com_remository&Itemid=61&func=fileinfo&id=9) - wyświetla miniaturki w artykule z wybranej kategorii poprzez użycie prostego kodu na przykład: {zoomcat catid=1}, gdzie 1 jest numerem ID kategorii.


Druga sprawa to czy da sie robić miniaturki do losowego zdjęcia z kategorii. Chodzi o to ze ja podaje tylko z której kategorii a bot sam sobie wybiera zdjęcie.taką funkcję joomla posiada w standardzie - mod_random_image - Obraz losowy - wyłapuje zdjęcia z zooma.

spex
11-08-2007, 17:16
Podobną rolę pełni inny mambot (nawet fajnie działa) o nazwie mambot_zOOmCat1_RC3c (http://www.zoomfactory.org/index.php?option=com_remository&Itemid=61&func=fileinfo&id=9) - wyświetla miniaturki w artykule z wybranej kategorii poprzez użycie prostego kodu na przykład: {zoomcat catid=1}, gdzie 1 jest numerem ID kategorii.
Ooooo
On jest fajny tylko czy da się jakoś ograniczyć ilość wyświetlanych miniaturek? Bo jak na razie wywala mi wszystkie możliwe z kategorii.

Jak korzystać z random_image ??

zwiastun
11-08-2007, 19:01
Na drugie pytanie odpowiedź na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) w objaśnieniach modułu =>Ekrany pomocy

spex
15-08-2007, 03:50
Mam kłopot z tym zoom thumb's. Chodzi oto nie w linku do zdjęcie nie podaje parametru Itemid ( a pod pozycje w menu mam podpięty szablon dla galerii) i niestety zły szablon się ładuje. :(

Ktoś ma pomysł jak to naprawić?

zoki
15-08-2007, 19:16
Nie chce zakladac nowego tematu, poniewaz mam ten sam problem, czyli nie wyswietla mi miniaturek z galerii w artach.
Mam wrazenie ze wyczailem problem, natomiast nie wiem jak sobie z nim poradzic. Mam trzy galerie w ZoomMediaGalery. Zoom tworzy podfoldery o dziwnych nazwach ktore odpowiadaja tym trzem galeriom. W tych podfolderach tworzy kolejne z miniaturkami. Natomiast Moszoomthumbs z ktorego korzystam uparcie szuka miniaturek w /images/zoom/thumbs ktorego zreszta nie ma.
Czy jest jakas mozliwosc zeby to wszystko zaczelo dzialac czy tez wersja ZoomMediaGalery jest niekompatybilna z Moszoomthumbs?

Joomla 1.0.11 Stable
MySQL - 4.1.22
phpMyAdmin - 2.8.0.3
ZoomMediaGalery - 2.5.1 RC1
Moszoomthumbs - 1.0 beta

pozdrawiam