PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga na RSGallery2



Bestia
05-08-2007, 15:30
Mam serwer w NetArcie (www.nazwa.pl) zainstalowałem joomlę w podkatalogu dokładniej:

root/joomla/tu dopiero zainstalowałem joomlę

potrzebuję to przenieść do katalogu głównego czyli:

root/tu zainstalowana joomla

Sprawa pozornie łatwa ale... Próbowalem kilku menadzerów FTP i żadnemu nei udaje się przenieśc wszystkich plików (prędzej czy później przerywa połączenie) Ma ktoś pomysł jak to wszystko przenieść? Według panelu Activ.admin przestrzeń zajmowana to 1,5GB :( ale znalazłem jedną zastanawiającą rzecz odnośnie RSGallery2 mianowicie

W galerii mam 2761 zdjęć (800x600, jpg) wyliczyłem że średnio powinno to być 315MB ale...
folder DISPLAY zajmuje 587,83MB
folder ORIGINAL zajmuje 437,84MB
folder THUMB zajmuje 72,44MB

zauważyłem że w folderze ORIGINAL znajdują się pliki np. 0015.jpg, 0015-1.jpg, 0015-2.jpg co świadczy o tym że były wgrane kilka razy... (stąd nadmiad tych 100MB)

folder DISPLAY postaram sie pominąć/wyłączyć, zapytałem jak to zrobić już w innym wątku

Zastanawiam się jak pominąć ten błąd wgrywania pliku kilkakrotnie... Zdjęcia zawsze rzucam przez Cpanel (Panel Administracyjny RSGallery2) jako paczki ZIP (na pewno nie ma sytuacji takiej że zdjęcia się powtarzają w paczce ZIP) jedyne co zauważyłem, czasami przerywa sie transmisja i wrzucam paczkę drugi raz - może stąd te pliki 0015-1 0015-2 itd

Marcoo
07-08-2007, 13:41
"Sprawa pozornie łatwa ale... Próbowalem kilku menadzerów FTP i żadnemu nei udaje się przenieśc wszystkich plików (prędzej czy później przerywa połączenie) Ma ktoś pomysł jak to wszystko przenieść? "

Przy FTP-owaniu dużej ilości danych mi też przerywa i jest to raczej wina dostawcy internetu jak sądzę. Zjawisko występuje w domu i w pracy.


"zauważyłem że w folderze ORIGINAL znajdują się pliki np. 0015.jpg, 0015-1.jpg, 0015-2.jpg co świadczy o tym że były wgrane kilka razy... (stąd nadmiad tych 100MB)"

Jeżeli wgrywasz dwa razy to samo zdjęcie (o tym samym tytule lub numerku) RS nadaje im kolejne "podnumery".