PDA

Zobacz pełną wersję : Zła forma nazw miesięcy w extCalendar



kemal
05-08-2007, 18:47
Cześć.
Proszę Was o pomoc z miesiącami w extCalendar.

Plik joomla.php zawiera w funkcji mosFormatDate wpis:

if (_LANGUAGE == "pl") {
for ($i=0;$i<count($mies1);$i++){
$date = eregi_replace($mies1[$i],$mies2[$i],$date);
}

Plik polish.php zawiera wpis:

$mies1 = array("styczeń","luty","marzec","kwiecień","maj","czerwiec","lipiec","sierpień","wrzesień","październik","listopad","grudzień");
$mies2 = array("stycznia","lutego","marca","kwietnia","maja","czerwca","lipca","sierpnia","września","października","listopada","grudnia");

Mimo to nazwy miesięcy są wyśwetlane w złej formie zarówno w widoku pełnym, mini oraz w module ostatnich wpisów.

Sierpnia 2007 na górze kalendarza wygląda dość... dziwnie?

Co mogę z tym zrobić, żeby działało prawidłowo?
Może trzeba coś zmienić w plikach komponentu lub modułu?

Joomla! 1.0.11
com_extCalendar_v0.9.1_pl
ExtCalendar_LatestEventsModule_v0.7.2
ExtCalendar_MiniCal_Module_v0.8.2

zwiastun
05-08-2007, 20:02
Co najmniej dziwne!
http://www.joomlademo.pl/component/option,com_extcalendar/Itemid,55/

giecek
12-08-2007, 12:19
Nie tyle dziwne, co irytujące - ja mam ten sam problem i ponawiam pytanie: gdzie to można poprawić?

zwiastun
12-08-2007, 12:24
Dla mnie jednak dziwne. Jak udzielić rady, co i gdzie poprawić, skoro pokazuję efekt na stronie, na której jest:
a) polski Joomla!
b) polski ExtCallendar
i wyświetla tak, jak ma wyświetlać.
Błędu zatem nie ma.
Źródło złego wyświetlanie leży raczej poza Joomla i poza komponentem

giecek
12-08-2007, 15:59
Hmmmm, w moim przypadku zarówno komponent, jak i moduły [minicalendar, latestevents] wyświetlają nazwy miesięcy w dopełniaczu zamiast w mianowniku i jest to o tyle kłopotliwe, że:

przy wyswietlaniu np daty dodania artykułu prawidłowo jest "dodano: 12 września 2005" natomiast przy wyświetlaniu samych nazw miesięcy powinno się wyswietlać "wrzesień".

nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że główną rolę w tym zamieszaniu odgrywają własnie zmienne $mies1 i $mies2 i tylko nie wiem, gdzie mam porawić korzystanie z tych zmiennych przez extcallendar, ba nie wiem też, czy idę dobrym tropem...

oświecisz mnie/nas Zwiastunie?

zadałem sobie trochę trudu i wyszukałem dzialajace kalendarze w necie...

http://83.17.247.99/czes/index.php?option=com_extcalendar&Itemid=99999999&extmode=cal
http://www.ozorkow.net/extcalendar/5.html
http://eturystyka.org/kalendarz/Itemid,99/
http://koga.net.pl/component/option,com_extcalendar/Itemid,403/
http://www.convention.wroclaw.pl/events/calendar.php?&language=polish&PHPSESSID=11d6e6a4a872d1b7286a007950a6e92e

faktycznie, cos u mnie jest nie tak...

ale co??

w takim razie, która paczkę powinienem pobrać ze strony joomlademo?

giecek
12-08-2007, 16:18
po usunięciu kalendarza, pobraniu stąd http://www.joomlademo.pl/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,233/ i zainstalowaniu ponownym, miesiące wciąż wyświetlają się nieprawidłowo...

czyli wina lezy poza komponentem, ale gdzie?

zwiastun
12-08-2007, 16:38
Nie pobierajcie kochani paczek z joomlademo
tam to jest głównie dla celów prezentacyjnych
wszystkie rzeczy ą dostępne w sprawdzonych wersjach na joomla.pl
Nie pamiętam, czy jest tam extCal, ale jeśli nie to prosżę o Info
dorzucę
przy okazji PLIKOWNIA2 (spojrzeć na lewe menu)
Jeszcze parę dni i tam też posprzątamy, cierpliwości)

giecek
12-08-2007, 17:08
ok, jeszcze jedna rzecz:

w tej paczce jest blad polegajacy na powielaniu ostatniego wydarzenia w wygladzie miesiecznym, jesli jednego dnia jest kilka akcji - czy moglbys podeslac namiar na info jak to porawic? kiedys to poprawilem, ale juz zapomnialem...

zwiastun
12-08-2007, 17:13
Jeśli nie znajdziesz, przypomnij się za kilka dni. Sory, ale nie mam teraz czasu na analizowanie skryptu, a nie pamiętam.

giecek
12-08-2007, 17:20
ok, na szczęście zrobiłem kiedyś backup na starym serwerze...

mam poprawioną paczkę, co dobrze wyszukuje, wyswietla poprawnie imprezy w jednym dniu, ale... nie rozwiązuje wyswietlania nazwy miesięcy... choć to przecież nie jest wina komponentu ;) - niestety ma 512 kb i nie moge jej tu zapodać...

pozdrawiam

kemal
15-08-2007, 14:28
Wywołałem temat i zniknąłem, przepraszam :)

To prawda, dziwne, ale jeśli problem leżał poza Joomla! to gdzie?
Zaktualizowałem Joomla! do 1.013.
Nadal jest problem z extCalendar, lecz nieco inny.
Dni tygodnia pięknie się zmieniają przy zmianie języka, zarówno w wersji pełnej jak i mini. Bez zmian natomiast są nazwy miesięcy.
Np Wersja mini.
Cudo:
(wersja pl) na górze August 2007, a zaraz pod tym Po, Wt, Śr, Cz, Pi, So, Ni
W pełnym widoku kalendarza na samej górze, w linii gdzie jest "Monthly view" normalnie zamienia się na wersję polską, jedynie data w tej samej linii jest cały czas po angielsku.

Nie mam pojęcia, gdzie to można poprawić.

Mam nadzieję, że nie zamotałem.

giecek
15-08-2007, 23:01
a ja dołączę jeszcze jedno pytanie:

czy do jednego wydarzenia można dodać więcej niż jedno zdjęcie? czy będę musiał dodawać animowanego gifa [brrrr]?

bo jak probuje dodawac kolejne zdjecie przy opisie to mi poprzednie znika...

raf-tv
31-10-2007, 02:04
Dni tygodnia pięknie się zmieniają przy zmianie języka, zarówno w wersji pełnej jak i mini. Bez zmian natomiast są nazwy miesięcy.
Np Wersja mini.
Cudo:
(wersja pl) na górze August 2007, a zaraz pod tym Po, Wt, Śr, Cz, Pi, So, Ni
Aby były polskie nazwy miesięcy w panelu admina w konfiguracja witryny>Lokalizacja w polu Kod regionu: zamiast pl_PL powinno być pl_PL.ISO8859-2

krzys22
07-12-2007, 10:49
Jeśli nie w joomla jest błąd to gdzie, strona na której użyłem extCalendar http://www.helios.edu.pl w zakładce kalendarz. Pomocy bo to strasznie dziwnie wygląda. Dodam jeszcze, że joomla stoi na serwerach Home (joomla pobrana z joomla.pl)

Właśnie przetestowałem ten component na lokalnym krasnalu i tu jest OK nazwy miesięcy są OK. Czy wina może leżeć po stronie serwera??. Nie znam się na tym ale czy data i nazwy dni i miesięcy nie są pobierane z serwera na którym jest strona.

pink25
11-12-2007, 16:18
ok, na szczęście zrobiłem kiedyś backup na starym serwerze...mam poprawioną paczkę, co dobrze wyszukuje, wyswietla poprawnie imprezy w jednym dniu, ale... nie rozwiązuje wyswietlania nazwy miesięcy... choć to przecież nie jest wina komponentu ;) - niestety ma 512 kb i nie moge jej tu zapodać...
pozdrawiam
ja tez mam problem z extcalendar (com_extcalendar_091_pl). Czy mógłbyś podesłac mi ta paczkę na pink25@o2.pl (npink25@o2.pl) . Byłbym zobowiązany.
mam joomla 1.0.13utf. Komponent przerabiałem grzegrzółka na utf.
Moje problemy:
1) Krzaki w nazwach miesięcy. Ale tylko ź i ń wyswietla sie źle. Nazwy miesięcy nie sa w dopełniaczu. Sa prawidłowo.
2) W widoku miesiąca kilka wydarzeń wpisanych w tym samym dniu przedstawiane są jako jedno.
3) Bład tłumaczenia. W momencie wpisywania zdarzenia w polu gdzie sie definiuje godzine rozpoczęcia zdarzenia jest "Do" a powinno "Od" .
Proszę o pomoc i wielu o nią prosi na forum odnosnie tego komponentu.
pozdrawiam
Pink

zwiastun
11-12-2007, 17:32
Odpowiedź jest powyżej. Błedu nie ma w komponencie, a sposób wyświetlania zależy stety-niestety od serwera, ustawienia SETLOCALE. Jest i rada, zbyt szczegółowa, ale wskazówka sluszna. Trzeba podac co nieco więcej info w konfiguracji w polu Kod języka.

pink25
11-12-2007, 21:13
Odpowiedź jest powyżej. Błedu nie ma w komponencie, a sposób wyświetlania zależy stety-niestety od serwera, ustawienia SETLOCALE. Jest i rada, zbyt szczegółowa, ale wskazówka sluszna. Trzeba podac co nieco więcej info w konfiguracji w polu Kod języka.
chodzi Ci o ta odpowiedź "Aby były polskie nazwy miesięcy w panelu admina w konfiguracja witryny>Lokalizacja w polu Kod regionu: zamiast pl_PL powinno być pl_PL.ISO8859-2" ??
Moze i to pomaga ale znowu nie rzutuje na inne rzeczy ?. Wkońcu mam joomle utf.
Co do mojej specyfikacji to moge Ci w sumie powiedzieć co tylko chcesz bo: serwer :sprzet i system (windows 2000 serwer eng) jest mój.
Jako srodowisko pracy : baza, php itd... posłuzyło mi Środowisko Xampp na Windows xampp 1.6.4. Powiedz jakie parametry moga Cie naprowadzić do tego co mam zminić to przekopiuje z konfiguracji i podam.

zwiastun
11-12-2007, 21:53
Jest i rada, zbyt szczegółowa, ale wskazówka słuszna.
To napisałem. Bezsensowne byłoby ustawianie ISO gdy kodowanie jest w utfie. Trzeba się - jeśli to Twój serwer, przyjrzeć ustawieniom serwera.

pink25
11-12-2007, 23:36
to narazie na dobry począte może ktos podesłałby mi poprawiona wersje lub paczke naprawiająca bład dublowanych wydarzeń w widoku miesiaca.

krzys22
12-12-2007, 11:32
dostałem odpowiedz od firmy Home.pl ale nie wiem co mam z tym zrobić i gdzie wpisać

....
if ($zmienna == "Grudnia") $zmienna = "Grudzień"
...


Gdzie powinno się coś takiego znaleźć??

pink25
16-01-2008, 15:56
ja tez mam problem z extcalendar (com_extcalendar_091_pl). Czy mógłbyś podesłac mi ta paczkę na pink25@o2.pl (npink25@o2.pl) . Byłbym zobowiązany.
mam joomla 1.0.13utf. Komponent przerabiałem grzegrzółka na utf.
Moje problemy:
1) Krzaki w nazwach miesięcy. Ale tylko ź i ń wyswietla sie źle. Nazwy miesięcy nie sa w dopełniaczu. Sa prawidłowo.
2) W widoku miesiąca kilka wydarzeń wpisanych w tym samym dniu przedstawiane są jako jedno.
3) Bład tłumaczenia. W momencie wpisywania zdarzenia w polu gdzie sie definiuje godzine rozpoczęcia zdarzenia jest "Do" a powinno "Od" .
Proszę o pomoc i wielu o nią prosi na forum odnosnie tego komponentu.
pozdrawiam
Pink
to zlituje sie ktos w końcu i wysle m ipaczke naprawiającą punkt 2 albo podpowie jak naprawić.

kraks
04-07-2008, 09:01
Witam zainstalowalem Extcalendra, dodalem jezyk polski i dziala ale nazwy miesiecy sa dalej po angielsku i date pokazuje w formacie Thursday, July 03, 2008. Czy moze ktos juz wie jak mozna to zmienic?

sekijr
24-09-2008, 12:02
Dołączam się do pytania

Coś mi się wydaje, że może chodzić o coś takiego:

setlocale(LC_ALL, 'pl_PL');

Jest to chyba dyrektywa php która mówi której formy (języka) używać

Tylko nie wiem dokladnie gdzie to umiescic - wirtuozem PeHaPa nie jestem :/


Dodam ze instalowalem joomle 1.0.15 JIE, extcalendar pociagnalem w wersji 2.0 beta z sourceforge, zainstalowalem osobno jako strone (przypisana baza mysql i podkatalog w domenie) i wstawilem w menu jako pozycje wpinacza, w ten sposób obszedłem problem potrzeby zmiany kodowania mojej CAŁEJ Joomli na ISO bo komponent kalendarza jest w ISO


edit: po pracy ćwiczyłem troche w domu na krasnalu i calym tym jego AMP-owym pakiecie - okazalo sie ze tam angielskich miesiecy nie ma, natomiast na home.pl wyskakuja. Czy to jest zalezne od ustawien apache/php czy mysql ?

yakoo
31-10-2008, 05:28
Proszę, wątek z 2006 roku i nie zamknięty. Ponawiam pytanie i ja. Przeorałem całą joomlę i zamieniłem wszystkie "grudnia" na "grudzień", co dało kompletnie nic. Z pewnością chodzi więc o ten nieszczęsny serwer home'owski, tylko co i jak gdzie wpisać?