PDA

Zobacz pełną wersję : Tabela - ignorowanie cellspacing i cellpadding



freemedia
05-08-2007, 23:18
Kiedy próbuję utworzyć tabelkę, to ignorowane są takie funkcje jak cellspacing i cellpadding. Nie zależy to od przeglądarki ponieważ sprawdzałem na trzech (IE, Opera, FF) i rezultat był identyczny.
Używam templatki Rhuk SolarFlare II.

kane
07-08-2007, 13:44
Opisz problem dokładniej.
BTW, często jest tak, że cellpadding jest nadpisywane przez style (padding).

freemedia
09-08-2007, 11:10
Chodzi o to, że mogę ustawiać cellpading jaki chcę, a i tak wszystko idzie psu na budę. Korzystam ze standardowego edytora oraz z JoomlaFCK, z tym że dodatkowo w JoomlaFCK, nie możliwe jest wycentrowanie zawartości tabeli.

noodles
09-08-2007, 13:40
wycentrowanie zawartości której tabeli? pokaż jakieś zdjęcie...

freemedia
09-08-2007, 15:46
Oto przykład: http://img530.imageshack.us/img530/6637/tabelkajoomlakq7.jpg
Powyższa tabelka ma ustawienia:

Margines wewnętrzny komórek - 20 (jest ignorowany i w IE, a także w FF)

Próbowałem również wyśrodkować napis Tabela test 2, to ustawienie również zostało zignorowane.

Co prawda wyśrodkować napis udało mi się dopiero w IE, przy użyciu standardowego edytora, natomiast margines wewnętrzny komórek jest ignorowany w każdym z edytorów.

Używam templatki rhuk solarflare ii, a także edytora standardowego oraz Joomla FCK.

kane
09-08-2007, 18:44
He'h, po co my się tu bawimy w obrazki, daj to na stronę i link do niej to będzie można coś konkretnego przedsięwziąć.

noodles
09-08-2007, 20:55
freemedia to wygląda jak zwykły html który tam wpakowałeś...


wpakuj go w znaczniki <div align=tabele> twój kod html </div>

poźniej w pliku css stwórz sobie odniesienie na
#tabele {
margin: XXpx;
padding: XXpx;
width: XXpx;
height: XXpx;
float: right;
padding-left: XXpx;
padding-top: XXpx;
vertical-align: top;


}


określe wielkość rozmiar i położenie
wyglad czcionki kolory i wszystko co tylko chcesz... to powyzej to tylko przykłada miejsca XX musisz zastąpić wartościami... podejrzyj sobie plik stylu.

Ignoruje Ci to zapewne dlatego ze wciskasz to w takie miejsce które ma ustawione paramaery stylu...

freemedia
10-08-2007, 18:19
Dziękuję.