PDA

Zobacz pełną wersję : linkowanie mailto:



adam.kasprzak
06-08-2007, 16:03
witam,

po stworzeniu linku do maila - <a href="mailto:test@test.pl>test</a>

i kliknieciu w niego po wyexportowaniu strony spod joomla otwiera mi sie program pocztowy, ale w polu adresu pojawia mi sie taki oto skrypcik:

<script language='JavaScript' type='text/javascript'> <!-- var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy20489 = 'test' + '@'; addy20489 = addy20489 + 'test' + '.' + 'pl'; document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + ':' + addy20489 + '\'>' ); document.write( addy20489 ); document.write( '<\/a>' ); //-->\n </script><script language='JavaScript' type='text/javascript'> <!-- document.write( '<span style=\'display: none;\'>' ); //--> </script>This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it <script language='JavaScript' type='text/javascript'> <!-- document.write( '</' ); document.write( 'span>' ); //--> </script>


jak to usunac???

sprawdzalem glowne ustawienia joomla oraz ewentualne komponenty mogace powodowac blokowanie adresow mailowych i nic.

joomla wersja 1.0.13

zwiastun
06-08-2007, 18:31
piszesz po prostu: mailto:mis@mis.com
bez <a....>

adam.kasprzak
07-08-2007, 06:49
tak, w edytorze podaje tylko mailto:mis@mis.com.
na podgladzie html wyglada to tak: <a href...

problem jest taki, ze cos w joomla sprawia, ze jesli w linku pojawia sie format maila (z @), to automatycznie uruchamia sie ten skrypt.

dodam, ze jesli w tekscie wpisze sam adres mailowy, to jest ok.

ale co jesli chce zrobic link na grafice albo z odpowiednim anchor tekstem?
(wtedy wlasnie pojawia sie skrypt)

wojsmol
07-08-2007, 15:18
adam.kasprzak (http://forum.joomla.pl/member.php?u=7714) wyłącz na moment edytor i napisz kod "z palca":)

adam.kasprzak
07-08-2007, 15:51
hehe...

pisze kod z palca, w artykule.
problem polega na tym, ze Joomla generujac cala strone zamienia sobie maila na java script.

nad tym nie mam (na razie zadnej) kontroli.