PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do panelu administratora!!



Viktor
07-03-2006, 11:19
Witam,

od pewnego czasu straciłem dostęp do panelu administracyjnego. Po wpisaniu adresu mojastronka.pl/administrator zostaje automatycznie przekierowany do niestniejącego folderu /installation/index.php:confused: . Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Zaznaczę iż stronka działała dobre pół roku:) , nie było żadnej aktualizacji, nikt z użytkowników mających dostęp do plików strony nic nie robił. Sprawdziłem pliki w katalogu /administrator i wszystko jest, po wpisaniu np administrator/images/users.png obrazki wyświetla poprawnie.
Wersja 4.5.2.3 czyli chyba to bedzie Joomla 1.0 :)

viper
07-03-2006, 12:17
...
Zaznaczę iż stronka działała dobre pół roku:) , nie było żadnej aktualizacji, nikt z użytkowników mających dostęp do plików strony nic nie robił. Sprawdziłem pliki w katalogu /administrator i wszystko jest, po wpisaniu np administrator/images/users.png obrazki wyświetla poprawnie.
Wersja 4.5.2.3 czyli chyba to bedzie Joomla 1.0 :)
nic bez przyczyny się nie dzieje , podaj linka i tym podobne.
A ta wersja To Mambo Kolego
Pozdrawiam

Viktor
07-03-2006, 12:47
No faktycznie to jest Mambo i troche nie te forum, ale jakos juz zapomniałem o Mambo i stąd pisze na forum Joomli.
Link http://samorzad.pjwstk.edu.pl/administrator
Po ze sniffowaniu komunikacji HTTP pomiedzy serwerem a mną wygląda to tak:
ja: Get administrator/index.php
serwer: 302 Found i tutaj dziwne bo podaje lokacje zasobu już jako installation/index.php.
Dalej oczywiście wychodzi odemnie żądanie o installation/index.php a czegoś takiego nie ma na serwerze więc otrzymuje odpowiedź 404 Not Found.
Rozmowa z Adminami skończyła się na stwierdzeniu, że to wina skryptów stronki i serwer (Apache) jest ok.
Dodam iż problem pojawiam się nie tylko z mojego komputer ale z kilku innych i sprawdzałem IE, FireFoxa i Opere.

magic
07-03-2006, 17:07
A plik configuration.php jest na swoim miejscu? Nieuszkodzony?

Viktor
07-03-2006, 17:16
Tak configuration.php jest na miejscu. To było pierwsze co sprawdziłem i wygląda że jest ok. Porównywałem nawet kod plików z katalogu administrator ze swieżą instalką (ta sama wersja) na moim serwerku i są identyczne. Coraz bardziej jestem przekonany iż jest to wina serwera jednak bez konkretów nic nie załatwie :( .

Viktor
07-03-2006, 20:07
Problem rozwiązany :) Jednak to wina serwera, po kolejnej rozmowie Admini przyznali że przesadzili z zabezpieczeniem kont :D.