PDA

Zobacz pełną wersję : [modyfikacja template] naglowki ^^



ejox
08-08-2007, 11:12
No więc tak :-)))
Własnie starałem sie robić swojego template....Wszystko szło zgodnie z planem do poty nie przyszedł czas na menu ^^

Otóż chodzi mi o to, że chciałbym by nagłówki (mam tylko jedno menu z lewej)
były w belkach z kolei tresc w innym tle grafiki. Gdy wszedłem w template moim oczom ujrzało sie odniesnienie <?php mosLoadModules ( 'left' ); ?>

;> I to jest całe menu w template ; ] Sęk w tym że chciałbym bardziej zaingerować w to menu tj.

Menu Główne (na tle pewnej grafiki)
odstep
Bla bla bla
bla bla bla
bla bla bla

wiekszy odstep
Newsletter (na tle tej samej grafiki co menu glowne)
odstep
bla bla bla
....


Sek w tym ze naprawde nie wiem gdzie to sie odnosi... do którego pliku ; > Bo chyba nie przeoczylem zadnego pliku w template (mam tylko jeden ^^ odpowiadający chyba za wygląd;)

Pozdrawiam
Paweł P.

kaniagandzowski
08-08-2007, 12:58
Nie wiem czy to jest co potrzebujesz.
1. <?php mosLoadModules ( 'left' ); ?>
te polecenie wyświetla wszystkie moduły, które zostały przypisane do pozycji left (pozycje modułów) bo każdy zainstalowany moduł wskazujesz do jakiej pozycji ma być przypisany.
2. Wygląd menu i nagłówki można zmieniać przy pomocy css i tam ustawić żądane parametry. Nieraz nie wystarcza i należy poszukać jakiegoś modułu menu.
Kiedyś znalazłem ciekawy szablon (pusty szablon do wypełnienia stylami) opsiany co dana linika w pliku css jest odpowiedzialna i dzięki temu nie trzeba było odkrywać co dany styl css robi

ejox
08-08-2007, 14:58
No dobrze, ale jak to za pomocą CSS'a ?
Co najwyzej moge tamte odniesnie wstawić w tabele jakąs albo diva ; >
Albo przed tym dac td z naglowkiem ; p
A to nie zmienia mojego bolu ; ] Bo bede mial jeden naglowek a reszta zostanie tak jak jest ; ] To może ja coś pokaże bedzie łatwiej

wygląda to tak:
http://www.e-jox.net/joomla/index.php?option=com_frontpage&Itemid=36

a ma
http://www.e-jox.net/www.lukow.zhp.pl/

Różnica diametralna prawda ? : )

Ja sie uczyłem ze żeby bawić sie w CSS'ie to trzeba dać odniesienie do pliku ; > A ja nie wiem gdzie dac dane odniesienie ; p (bo to "left" wyswietla ciagle menu - mejnu, logowanie, ankieta newsletter - i nie wiem jak to rozbic ..)

Patrzyłem w modulach ale moje zmiany nic nie daja ; p
Albo źle robie : )

Jakbyś mógł skonkretyzować swoje myśli ; >

PS. moje pytanie odnosi sie rownież do gornego menu :-))
PS2. nie przestraszcie sie pod IE... cos dziwnego sie dzieje ale chyba wiem co ; ]

Pozdrawiam
Paweł P.