PDA

Zobacz pełną wersję : Strona startowa, artykuł i jego tytuł



dlp
10-08-2007, 11:06
WITAM
szukam wskazówki jak wyłączyć tytuł artykułu.

Jest taka sytuacja, strona startowa joomli na której nie mam potrzeby dodawania artykułu. Osadziłem dwa moduły tekstowe w pozycjach user2 i 3 (góra center block) Na dole wsadziłem banery, a w środek chciałbym wstawić animowane grafiki-łącza które przekierują do np. katalogu SOBI2 (szukaj, dodaj plus może coś jeszcze)
Korzystając z Joomlasolutions w Dreamwaverze dodałem pozycję user1 (niewidoczna wcześniej w podglądzie pozycji) i tam chciałbym umieścić swój moduł z wcześniej przygotowanym kodem który obsłuży te łącza.

Tylko teraz tak, na stronie startowej pojawia się napis Nie ma tu żadnych treści zapraszamy później lub coś w tym rodzaju. Fakt, artykułów nie było...

Postanowiłem więc dodać linijkę z krótkim powitaniem - sekcja, kategoria, artykuł -> zamieściłem na startowej. Wcześniej w parametrach ukryłem tytuł, autora i inne. Wszystko się schowało z wyjątkiem tytułu.
Zmieniłem wtedy ustawienia globalne witryny, wszystko ustawione na ukryte -> tytuł nadal jest widoczny.

MAM PROŚBĘ - proszę o podpowiedź jak zmontować stronę startową joomli bez artykułów, ewentualnie co wyłączy tytuł artykułu, gdy w ustawieniach wszystko wygląda na wyłączone.

POZDRAWIAM
dlp

noodles
10-08-2007, 11:34
spróbuj nie nazywać artykułu albo nadać mu nazwe trzymajac alt wcisnac na numerycznej "alt + 0160 � "

mozesz równie dobrze zrobić ja jako jakis moduł... a nie artykuły... zeby strona była startowa w mainmenu musi mic ID 1 czyli musi być na samej górze ;)

dlp
10-08-2007, 11:51
chciałem podpiąć wraperem osobną stronę, tylko to wymagałoby zawarcia w niej modułów które mam w user2 i user3 plus konstrukcji banerowej z dołu strony.

środek mogę osadzić w module bez problemu, tylko nie wiem jak tak na szybko wywalić ten napis że tu nie ma żadnej treści gdy rezygnuję z artykułów lub gdy wstawię artykuł jak ukryć tytuł.

Widziałem na forum już takie tematy i rozwiązaniem ma być zmiana ustawień globalnych witryny. Niestety to nic nie dało.
Również zostawienie pustego miejsca nie pomoże, joomla domaga się tytułu.

Dzięki za podpowiedź

dlp
10-08-2007, 12:09
już mam, zmieniłem to w parametrach mainmenu->start(u mnie)->parametry->tytuł pozycji->ukryj

Tytuł znika, proste, ale przynajmniej debiut na forum mam za sobą.

magdaa
10-08-2007, 12:12
sprawdź jednak to wyłączanie wyświetlania tytułów artykułów - bo to działa. Test na joomla 1.0.12:

- wyłączenie wyświetlania tytułów artykułów w parametrach pozycji menu, w której artykuł jest wyświetlany np:mainmenu>start>tytuł pozycji>ukryj

edit/spóźniłam się :)

magdaa
10-08-2007, 12:52
noodles, sugeruję Tobie zacząć bardziej rozważać swoje przemyślenia zanim je opublikujesz.

dlp
10-08-2007, 13:19
bardzo wielkie dzięki, nawet gdybym nie znalazł przypadkiem rozwiązania jak na tacy miałbym rozwiązanie na forum, świetnie.

To może zapytam teraz o sposób na wyśrodkowanie artykułu, sama zawartość jest 'center' jednak cały <?php mosMainBody(); ?> przez jakiś kod ściągany jest do lewej.
W którym pliku należy to ustawić, w szablonie czy może gdzieś indziej? Pytanie dotyczy strony startowej, chociaż wydaje mi się że samo wycentrowanie całości <?php mosMainBody(); ?> nie powinno rozbić wyglądu artykułów na podstronach.

noodles
10-08-2007, 19:54
magdaa myślałem ze takie rzeczy to już ma za sobą ;P i szukałem dziury w całym :)

dlp no debiut masz dobry :)