PDA

Zobacz pełną wersję : adsManager



Delux
10-08-2007, 16:39
mam problem z instalacją polskiego języka do tego kompoentu
próbowałem przenieśc plik do folderu lang poprzez ftp ale nie można
wyskakuje ,, instalacja przerwana czy chcesz konyunuować '' wciskam tak i nic
próbowałem tez wykasować też plik z niemieckim językiem i nie można. Pewien programista powiedział mi że to jest jakoś zabezpieczone.. Winnych kompoenentach jest wszytsko OK przenoszę poprzez ftp i działa.
A więc jak zainstalować jezyk polski?

marco
10-08-2007, 19:37
sprawdź uprawnienia do katalogów i plików, instalacja języka w tym komponencie nie różni się niczym od innych i polega tylko i wyłącznie na wgraniu odpowiedniego pliku na serwer

zwiastun
10-08-2007, 21:16
Poproś admina serwera, zeby zmienił właściciela katalogu. Z jakiegoś powodu został zmieniony (możliwe, że tak zadziała instalacja komponentu.

Druga metoda:
1. Odinstaluj normalną drogą komponent.
2. Dołóż do paczki plik języka polskiego.
3. Dopisz ten plik w pliku instalacyjnym adsmanager.xml
4. Zainstaluj raz jeszcze

GOGOKOM
10-09-2007, 14:02
Na darmowych serwerach zazwyczaj jest problem z prawami do plików
- albo poproś administratora o zmianę właściciela pliku

- albo przed zainstalowaniem komponentu rozpakuj go plik lang_english.php usuń, wgraj plik lang_polish.php i zmień jego nazwę na lang_english.php spakuj ponownie jako np adsmanager_v2.1.7.zip
Masz wtedy polski język bez kombinacji adsmanager.xml

- albo podmień pliki na serwerze lang_polish.php wgraj jako lang_english.php ale musisz mieć uprawnienia do pliku

jaks
13-09-2007, 13:43
Witam. mam ten sam problem z plikami wysyłanymi przez system/www.

Zwróciłem sie z tym do admina, i oto jest to co mi napisał :


Pliki przegrane przez www sa na prawach użytkownika www. Jest to
użytkownik systemowy, na którym działa serwer www i wszystkie pliki i
katalogi stworzone z poziomu php mają jego jako właściciela. Mozna je
usunąć z poziomu skryptu php.

Rozwiazanie problemu:
Aby problem zniknal nalezy zapoznać się z funkcją umask w php i
zastosowac ja w skryptach, ktore sa odpowiedzialne za przegrywanie
plikow na serwer.


czy mógłby ktoś poradzić co trzeba zrobić ??

GOGOKOM
13-09-2007, 14:57
Zmień serwer
darmowy lua.pl zmienią ci bez problemu właściciela pliku z php na ciebie lub yoyo.pl też nie powinno być problemu
płatny polecam home.pl tam nie matego problemu i pod joomla idealny, mają teraz fajną promocję cenową i nie ma żadnych problemów, a jak się coś przydarzy to natychmiast pomagają online, łącznie z kopiowaniem usuwaniem katalogów na serwerze .
Możesz też wykonać to z poziomu skryptu php tak jak napisał ci admin ale to już mądrzejsi w php może ci pomogą. Moja wiedza nie doszła jeszcze do tego skryptu.

jaks
13-09-2007, 15:01
no planuje zmienić serwer ale to jak sie skończy umowa. Czyli admin może bez problemów zmienić właściciela plików wysyłanych przez skrypt na mnie czyli tego który łączy się przez ftp??

GOGOKOM
14-09-2007, 07:24
Z tego co wiem to admin na serwerze może wszystko - zależy to tylko od jego chciejstwa. Pozdrawiam.