PDA

Zobacz pełną wersję : Modułowo - komponentowy niezbędnik



grzechom
10-08-2007, 22:13
Jako, że jest to mój pierwszy post - witam wszystkich ;)

Jestem od niedawna użytkownikiem CMS'a Joomla, którego zaciągnąlem do pracy przy swojej nowej stronie domowej. Instalacja i konfiguracja przebiegła poprawnie, mam już zrobione menu etc. Zanim zacznę wypełniać witrynę treścią chciałem się od Was dowiedzieć czy istnieje jakiś niezbędnik modułów i wtyczek, które warto instalować do Joomli? Chodzi mi o to, że ilość dodatków jest dość spora, a ja sam narazie nie wiem co mi może być potrzebne. Bardziej doświadczeni administratorzy witryn wskażą mi pewnie kilka tytułów, którymi warto się zainteresować. Jeśli chodzi o charakter strony to będzie to zwykła informacyjna witryna z linkami do projektów, blogiem i galerią (tu raczej linki do Picassa niż jakiś wbudowany system dla Joomla - z racji ograniczeń transferowych).

Będę wdzięczny za podanie mi kilku obowiązkowych do doinstalowania modułów, na pewno coś takiego istnieje :)

Pozdrawiam
Mateusz

noodles
11-08-2007, 19:54
Obowiązku instalowania czegokolwiek nie masz, skoro strona będzie czysto informacyjna, to napewno moduł sklepu Ci potrzebny,
kliknij sie http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/


Joomla! Komponenty 77

Joomla! Moduły 40

Poszperaj tam poczytaj co jest co, za co odpowiedzialne i na dalszej drodze
testuj jeśli coś z opisu Ci sie spodoba.

Ja nigdy nie słyszałem o paczce komponentów i modułów które dobrze jest zainstalować...
Chyba nie ma czegoś takiego...