PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja pozycji modułów w templatce



jerry_pogromca
12-08-2007, 04:36
Witam wszystkich. mam taki problem z templatką "citron" ale nie wiem czy ten problem sie z nią łączy. otóż chciałbym mieć po lewej stronie możliwość swobodnego dodania linków ale nie ma tam żadnego pola "user" czy np. "banner". zastanawiam sie jak umieścić go po lewej stronie i ile trzeba sie namęczyć. prosze o pomoc! .. błagam.. o pomoc // :(

noodles
12-08-2007, 10:15
to proste przejdź na zakładke:
moduły
-witryna

upewnij sie że moduł
"Inne menu / mod_mainmenu" jest Public i ma przypisane left
jeżeli nie to musisz zrobić zeby miał..

Drugi krok...
przejdź do zakładki
Menu
-othermenu
tam wprowadź swoje linki korzystajac z...
opcji "Nowy" -> Łącze - URL -> Wpisujesz tutaj potrzebne wartości ustawiasz co chcesz i klikasz "zapisz" od tej pory masz nowy link do strony którą chciałeś pokazać w menu "othermenu"


Chyba że chodziło Ci o coś innego. Podaj jakiś link...

Pozdrowił Noodles

magdaa
12-08-2007, 10:44
otóż chciałbym mieć po lewej stronie możliwość swobodnego dodania linków ale nie ma tam żadnego pola "user" czy np. "banner".

zastanów się co piszesz

- lewa strona to "left" jeśli szablon obsługuje tę pozycję, to nie ma potrzeby w tym miejscu umieszczać też "user"! bo kolejne moduły, które chcesz po tej stronie dodać dajesz na left.

- jeśli nie ma pozycji "left" to należy ją dodać w kodzie szablonu

Zatem:

- zorientuj się, czy szablon obsługuje pozycję "left" Witryna > Podgląd witryny > pozycje modułów

błagasz o pomoc ? proszę bardzo:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/166/26/
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/150/26/

przed kolejnymi tego typu pytaniami: poczytać, uczyć się, szukać!, testować!
http://www.pomoc.joomla.pl/content/section/4/26/

jerry_pogromca
14-08-2007, 03:58
Jestem wysoce zastanowiony co pisze i Magdo Ty mniej więcej wiesz o co mi chodzi. Ale ja bym chciał wiedzieć gdzie w kodzie znaleźć tudzież dodać własne pole typu "user" bądź "banner" ,takie samo ale o jakiejś innej nazwie którą sobie wymyśle. wiem że w tym wypadku chodzi o edycje kodu, ale jak? gdzie zacząć? co wpisać? chce mieć to pole maksymalnie po lewej stronie, a templatka którą mam nie posiada tam pola. To może przenieść istniejące? tylko JAK? :D

jerry_pogromca
14-08-2007, 04:02
I jak bym chciał poczytać, to bym nie pisał na forum.. ;)

=NOODLES= Z tego co piszesz rozumiem że jestem w stanie wyświetlić zawartość jakiejś strony w obszarze np. "othermenu"? czy kompletnie źle skumałem? :confused:

jerry_pogromca
14-08-2007, 04:04
Z tego co piszesz rozumiem że jestem w stanie wyświetlić zawartość jakiejś strony w obszarze np. "othermenu"? czy kompletnie źle skumałem? :confused:

zwiastun
14-08-2007, 05:05
I jak bym chciał poczytać, to bym nie pisał na forum.. ;)
No to przykro, ale skoro nie chcesz czytać, to na forum raczej pomocy nie znajdziesz. Bez pracy nie ma kołaczy, bez nauki nie zdobywa się ani wiedzy, ani umiejętności.
Pomóc można komuś, kto sam sobie pomaga.
Najpierw dowiedz się, co znaczy ten skrót pod spodem
RTFM

noodles
14-08-2007, 07:31
jerry_pogromca:

w othermenu możesz wyświetlić moduł othermenu czyli inaczej tak jakby kolejne menu na twojej stornie, a miełm na myśli, ze mozesz tam dawać linki do stron jakich chcesz...

a wyświetlić jesteś wstanie w obrzarze "left" czyli po lewej stronie


słuchaj(miałem na myśli czytaj): generalnie za to co wyświetlane jest na stronie jest odpowiedzialne pare rzeczy...
ciebie w tej chwili interesuja 2 (pliki) index.php twojego templatsa oraz jesgo styl kaskadowy.. plik css
jeżeli masz jakiś skomplikowany nie standardowy templat testuj sobie wszystko na made your web on działa dobrze...

ale napisz dokładnie co chcesz zrobić.. albo najlepiej podeślij link, zapewne bede potrafił Ci pomóc...

PS zwiastun ma racje... wiec nie pisz jakbyś chciał poczytać to byś nie pisał na forum...


i jeszcze jedno skrót RTFM...
Read The Fucking Manual

prawie jak skrót RATHM ;P - jak jak ktoś zna to zna.. :P

jerry_pogromca
15-08-2007, 02:05
a po co mam czytać manual? w manual'u NIE ma takich rzeczy.. szybciej sam sobie walne wszystko w PHP i narazie. Dzięki Noodle że odpisałeś. właśnie obawiam sie że sprawa nie dotyczy index.php ani css'a. Sprawa polega na tym że: w podglądzie pozycji modułów wyraźnie widać takie obszary jak "top", "user1" , "user2" , "banner" , "menu" , "other menu" itp. itd. one mają swoje pozycje, czyli jak wiemy są jakoś porozmieszczane. no i moje pytanie polega na tym, w jaki sposób zmienić pozycje takiego założmy "top", lub w jaki sposób stworzyć własny obszar i ustawić go tam gdzie chce. Te obszary to moduły templatka zaciąga je z joomli i tu robi sie kaszana. Wiem że to jest skomplikowane pewnie jak cholera, ale być może ktoś z was już to robił i wie. Ale jeśli pomoc na forum opiera sie o czytanie manual'a to go przeczytam, jeżeli nikt nie wie lub nie pomoże (bo chyba nie bede miał wyjścia :D). Pozdrawiam.

noodles
15-08-2007, 04:24
To sugeruj sie dalej podglądem pozycji...
znam sie dość dobrze na css...
i potrafie zrobić templat od deski do deski...

zmiana pozycji modułu opiera sie templets... np jeśli byś chciał dać menu w miejsce banner to templetka ma ustawione div na baner i wkleja tam poprostu tresc menu... tak jak mu każesz..

pozycje modułu możesz zmienić poprostu w panelu admina tam gdzie są moduły a raczej ich wyświetlanie
klikasz w moduły - moduły witryna i poznienj zaznaczasz moduł który Cie interesuje... wubierasz jego pozycje przy użyciu :wybierz pozycje np coś jest left... zmieniasz na raight i przeskakuje cały moduł tam gdzie chcesz...
wiec troche cie teraz nie rozumiem oco Ci chodzi...


a zeby stworzyć własny obszar... z twojej wypowiedzi wyglada na to ze znasz php więc powodzenia... zapoznaj sie jeszcze z stylami kaskadowymi i napewno będziesz wiedział...

jerry_pogromca
16-08-2007, 01:12
sprawdziłem. masz racje, owszem, ale to już próbowalem i nie o to mi chodziło. to rozwiązanie jest oczywiste, ja miałem na myśli pewien problem z templatką która umieszcza left nie do końca po lewej stronie, jedynym wyjściem jak sie okazało jest edycja kodu php templatki czego sie dowiedziałem z zagranicznego forum. Jest on troche niezrozumiały ze względu na odwołania do modułow joomli (jak pisałem we wcześniejszych postach) dokładnie: <?php mosLoadModules('top',-1); ?> gdzie "top" jest modułem zapisanym na stałe gdzieś w joomli. W tym wypadku nie ma to nic wspólnego z css, bo to już dawno przeanalizowałem. Okazuje sie że cała magia siedzi w modułach Joomli, a edycja ich (tego sie boje :/ ) może spowodować stałe zmiany lub "fatal error" :) no i czeka mnie wypalanie oczu setkami linijek kodu :/

magdaa
16-08-2007, 02:10
jedynym wyjściem jak sie okazało jest edycja kodu php templatki czego sie dowiedziałem z zagranicznego forum.

z zagranicznych powiadasz ???? a co wyżej inni Tobie pisali ?

a jeśli nie, to w tej wypowiedzi do czego się ustosunkowałeś ? do wątku z zagranicznego forum?


właśnie obawiam sie że sprawa nie dotyczy index.php

no, ale lepiej nie czytać, wertować zagraniczne linki - nie bacząc na fakt, że pod nosem jest wszystko. Na serwerze pomocy i na tutejszym forum zapewne też trochę wątków się znajdzie.


a po co mam czytać manual?

jeśli nie wiesz:

od strony usera:

- po to aby nabyć nową wiedzę i umiejętności,

od strony admina forum

- po to aby nie odpowiadać za każdym razem na powielające się pytania, które zazwyczaj dotyczą podstaw.

od strony autora "manuala":

- po to aby uprościć życie początkującym administratorom, projektantom stron WWW,

szanuj dobrą wolę tych co to robią - szanuj fakt, że otrzymujesz kawał dobrej pracy (kawał poświęconego czasu dla takich, jak Ty) za free.

zanim zaczniesz kolejne tego typu dyrdymały tu opowiadać - to jednak zacznij czytać!
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/5/79/30/

a jeśli dalej jesteś na NIE dla czytania ... to ostatnio TV puszcza powtórki z Adama Słodowego - zacznij budować karmiki - tam masz manuale, których nie trzeba czytać :)

zwiastun
16-08-2007, 05:32
Za serce zostałaś właśnie zbluzgana. Przykre. Mam nadzieję, że więcej się nie zdarzy