PDA

Zobacz pełną wersję : Linki do innych stron



dlugasx
13-08-2007, 16:49
Czolem ludziska,

poradzcie mi w jednej kwesti. Gdzie dajecie linki prowadzace do katalogow w ktorych strona zostala zgloszona ? Ukrywacie jakos te linki ? A moze jakis komponencik jest do tego, ktory pomaga podniesc page rank strony ????

bede bardzo zobowiazany za pomoc


pozdrawiam

Dlugasx

wojsmol
13-08-2007, 19:08
Linki i wszystkie wymagane w takich sytuacja kody możesz dodać tuż przed znacznikiem </body> w templatce domyślnej. Jeżeli stosujesz kilka templatek a kod musi być widoczny na wszystkich stronach to dodaj go do każdej templatki osobno lub do pliku includes/footer.php i inludujesz go w index.php każdej templatki tuż przez </body> dopisując
<?php include_once( $GLOBALS['mosConfig_absolute_path'] . '/includes/footer.php' ); ?>

dlugasx
13-08-2007, 20:18
Linki i wszystkie wymagane w takich sytuacja kody możesz dodać tuż przed znacznikiem </body> w templatce domyślnej. Jeżeli stosujesz kilka templatek a kod musi być widoczny na wszystkich stronach to dodaj go do każdej templatki osobno lub do pliku includes/footer.php i inludujesz go w index.php każdej templatki tuż przez </body> dopisując
<?php include_once( $GLOBALS['mosConfig_absolute_path'] . '/includes/footer.php' ); ?>


patrzyles moze czy linki w taki sposob dodane sa poprawnie sprawdzane przez skrypty (qlweb, miniotwarty itp) ?



:confused:

Sova
13-08-2007, 20:24
Co do qlweb - ostatnio wyczytałem, że zmienia się strategia przeszukiwania stron przez robaczki wysyłane przez google i strony umieszczone w takich katalogach będą mniej "doceniane" przez wyszukiwarkę niż dotychczas.

Oczywiście świat nie znosi pustki, zaczęto tworzyć nowe katalogi w oparciu o skrypty... wordpress'a
:D

wojsmol
13-08-2007, 20:30
Ja wstawiłem tak stat4 i działa, tak samo wyświetlanie PR. Ze skryptów o które pytasz nie korzystam, ale nie powinno być problemu:)

dlugasx
13-08-2007, 20:30
Co do qlweb - ostatnio wyczytałem, że zmienia się strategia przeszukiwania stron przez robaczki wysyłane przez google i strony umieszczone w takich katalogach będą mniej "doceniane" przez wyszukiwarkę niż dotychczas.

Oczywiście świat nie znosi pustki, zaczęto tworzyć nowe katalogi w oparciu o skrypty... wordpress'a
:D


straszny kicz ten wordpress...

z joomla na poczatku tez mialem delikatne problemy jak kazdy ale z wordpressem.... no comment.... tworza na nim pewnie dlatego, ze czystszy kod...

dlugasx
13-08-2007, 20:45
Linki i wszystkie wymagane w takich sytuacja kody możesz dodać tuż przed znacznikiem </body> w templatce domyślnej. Jeżeli stosujesz kilka templatek a kod musi być widoczny na wszystkich stronach to dodaj go do każdej templatki osobno lub do pliku includes/footer.php i inludujesz go w index.php każdej templatki tuż przez </body> dopisując
<?php include_once( $GLOBALS['mosConfig_absolute_path'] . '/includes/footer.php' ); ?>


troche sie pospieszylem z czytaniem tego tekstu...

jak dam przed </body> to niestety wszystko widac na stronie...

nie bardzo mi zalezy aby wszystkie linki do jakis lepszych lub gorszych katalogow byly na stronie firmowej :(

to sam sie tyczy footer.php


jak zrobic aby linki byly zczytane ale ich nie bylo widac... i aby wujo google sie nie wkurzyl i nie zbanowal strony ???

Sova
13-08-2007, 21:12
straszny kicz ten wordpress

Sprawa zazwyczaj wygląda tak:
- jeśli ktoś jest ogólnie w temacie cms'ów zielony i pozna dość dobrze jeden z nich, to w pewnym momencie nagła przesiadka na inny jest dość bolesna - trochę pokory i pracy potrzeba - można opanować każdy.
Jednak to, który się spodoba jest już w dużej mierze kwestią gustu i oczekiwań użytkownika.
- jeśli byłby to taki straszny kicz jak twierdzisz, to nie używałoby go tylu ludzi (zresztą są ludzie, którzy o Joomla! mają takie samo zdanie jak Ty o WordPress'ie).
Wniosek: każdemu według potrzeb.

dlugasx
14-08-2007, 11:37
Sprawa zazwyczaj wygląda tak:
- jeśli ktoś jest ogólnie w temacie cms'ów zielony i pozna dość dobrze jeden z nich, to w pewnym momencie nagła przesiadka na inny jest dość bolesna - trochę pokory i pracy potrzeba - można opanować każdy.
Jednak to, który się spodoba jest już w dużej mierze kwestią gustu i oczekiwań użytkownika.
- jeśli byłby to taki straszny kicz jak twierdzisz, to nie używałoby go tylu ludzi (zresztą są ludzie, którzy o Joomla! mają takie samo zdanie jak Ty o WordPress'ie).
Wniosek: każdemu według potrzeb.


W sumie to czesciowo masz racje... ale baczac na fakt iz w ciagu godziny wysypal mi sie blisko 10x i jest problem z instalacja dodatkow... stwierdzam...iz to napewno nie dla mnie ;)

pozatym mam tez cos przypominajacego blog`a ;)



stety w oparciu o joomla :)

:)