PDA

Zobacz pełną wersję : brak strony



kargulo
14-08-2007, 19:32
Jak chce otworzyc strone to pojawia mi sie cos takiego:


mossession::store failed
DB function failed with error number 1142
INSERT command denied to user 'xxxx'@'anq133.rev.netart.pl' for table 'jos_session' SQL=INSERT INTO jos_session ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest` ) VALUES ( 'f83aad88b2cc7d7ead68409b91af54df','1187112496','' ,'0','1' )


i nie moge zalogowac sie do panelu sterowania

pomocy prosze

zwiastun
14-08-2007, 19:38
Tabela jos_session uległa uszkodzeniu - napraw ją. Możliwe z poziomu klienta bazy danych. jak się nie da, trzeba usunąć starą i założyć nową. Zapytanie znajdziesz w katalogu instalacyjnym każdego joomla! w pliku /installation/sql/joomla.sql
Pamiętaj o zmianie nazwy przyrostka w zapytaniu #__ na taki, jak masz, czyli jos_session

kargulo
14-08-2007, 19:40
a mozna tak krok po kroku, bo nie bardzo czaje nie jestem w tym biegły, dzieki

zwiastun
14-08-2007, 23:04
Już miałem napisać, że to forum obsługi Joomla!, a nie baz danych, ale niech Ci będzie.
Artykuł powstał przed trzema laty, nie jest więc w pełni odświeżony, ale powinien wystarczyć
http://www.demo.joomla.pl/content/view/150/26/

kargulo
20-09-2007, 13:45
Tabela jos_session uległa uszkodzeniu - napraw ją. Możliwe z poziomu klienta bazy danych. jak się nie da, trzeba usunąć starą i założyć nową. Zapytanie znajdziesz w katalogu instalacyjnym każdego joomla! w pliku /installation/sql/joomla.sql
Pamiętaj o zmianie nazwy przyrostka w zapytaniu #__ na taki, jak masz, czyli jos_session

ale co ja tam mam zmienic cos dodaj czy usunąć? nie wiem
bardzo prosze o pomoc.
Dostep do bazy danych mam widze ten plik i co dalej??

pomocy prosze!!!!!!!!!!!!

Rybik
20-09-2007, 14:13
Pzeczytaj podsunięty przez Zwiastuna artykuł.
Być może tabela bazy danych będzie wymagała naprawy (3 kliknięcia).
Być może ten uzytkownik nie ma pełnych uprawnień do bazy. (nadać rawa ALL)

floyd
20-09-2007, 14:22
A pod tym linkiem (http://www.jokris.info/component/option,com_fireboard/func,view/id,1808/catid,5) masz szczegółowy opis 'krok po kroku' co z tym zrobić.

kargulo
21-09-2007, 02:11
A pod tym linkiem (http://www.jokris.info/component/option,com_fireboard/func,view/id,1808/catid,5) masz szczegółowy opis 'krok po kroku' co z tym zrobić.
ok zrobilem tak jak w tym artykule i jest juz dobrze ale po dodaniu nastepnych kilku artykułów znowu to samo i od razu w tabeli jos session wystepuje np.80 bajtów nadmiaru, dlaczego tak sie dzieje??

floyd
21-09-2007, 07:00
A na jakim serwerze masz to konto? Nie ma tam czasem jakiegoś ograniczenia co do wielkości bazy danych a ty ją właśnie przekroczyłeś?. Sprawdź wymagania serwera i jakiej wielkości jest twoja baza.

kargulo
21-09-2007, 08:28
konto mam na nazwa.pl i na bazy danych mam przeznaczone 400MB to nie powinno zabraknąć myśle

kargulo
21-09-2007, 17:51
ok znalazłem odpowiedz na moje problemy z niemozliwoscią zalogowania sie i z nadmiarem pojemnosci w tabeli jos_session - tak myslę!!!!!!

otóż

w active admin trzeba wejsc do wykazu baz danych,
wybrac daną baze i edytuj
i jest tam suwak - Limit dyskowy trzeba troche powiększyć ten limit

i to wszystko
narazie smiga:):)

hip hip hura