PDA

Zobacz pełną wersję : Templatka archzone usunięcie napisu z logo



Wirtuallain
14-08-2007, 23:42
mam zainstalowana templatkę archzone (pobrana ze strony templatki.pl). Na obszarze logo znajduje się napis Joomla (po lewej stronie na górze). Nie wiem kompletnie jak to badziewie usunąć :confused:. W pliku templatki przeglądałam images ale gdy otwieram header nie ma tam tego napisu. I nie mam pojęcia gdzie mam go szukać i jak się go pozbyć. Będę wdzięczna za pomoc :)

zwiastun
15-08-2007, 01:02
Na obszarze logo znajduje się napis Joomla (po lewej stronie na górze). Nie wiem kompletnie jak to badziewie usunąć .
Czy dobrze rozumiem, co piszesz?

noodles
15-08-2007, 04:36
Dobre sobie... nie potrafisz znaleść obrazka... a co dopiero z jego usunięciem ;P ze strony

obrazek ten rzekomy napis jest zapewne gifem z opcjami transparent... i ustawiony jest gdzieś w divie jakimś że ma sie tam pokazywać... i zapemne ma inna nazwe niz header...

znajdż sobie nazew tego obrazka zapene będzie w folderze z grafiką templets... "...image/rzekomy_napis.gif" poźniej mozesz poszukać w kodzie za nazwą tego pliku i zobaczyć na jakiej zasadzie jest wstawiony w templats...


(w kodzie mam na myśli kod pliku index.php + twój_styl.css)
najprostrzy sposób usunięcia tego jest poprostu usunięcie pliku...
ale nie zapominaj ze podczas wlaczania bedzie chciał sie z tym zdjeciem niepotrzebnie połaczyć co tak naprawde bedzie spowolniało wyświetlanie sie twojej strony...



Działaj i pochwal sie jak rezultaty.

Joshua
15-08-2007, 07:59
@noodles
trafnie, aczkolwiek mało
ta templatka nie ma gifa
http://www.demo.templatki.com/index.php?mos_change_template=archzone
to "badziewie", to zdefiniowana nazwa witryny :D, swoją drogą, jaka doza samokrytycyzmu!

Usuwania pliku *.gif bez usuwania wpisu z kodu templatki nie polecałbym. Niektóre przeglądarki mają zwyczaj wstawiać znak zastępczy w miejsce pobieranego obrazka. Prostszym rozwiązaniem, IMO, jest wstawienie nowego gifa o tych samych wymiarach ze 100% przezroczystością.

Czyli co autor miał na mysli? (Wirtuallain (http://forum.joomla.pl/member.php?u=7822))
Autor chciał żebyśmy go odesłali do konfiguracji witryny w Panelu Administracyjnym!


@zwiastun
Autor IMHO prawie na pewno nie miał na myśli Joomli.
"Badziewie", to teraz, we "współczenym, potocznym" znaczeniu coś niepotrzebnego, złego. Osoby po 35 r.ż najczęściej nie rozumieją. Mnie z tłumaczeniem ratują siostrzenice :)

noodles
15-08-2007, 08:05
:) to co pokazałeś demo.templatki.com (nie sprawdzilem tego bo nie chce mi sie) ale takie rzeczy są definiowane automatycznie... biara sie z adrasu strony... wiec dlaczego on ma tan napis joomla ? :/ hmmm

jeśli jest to poprostu gdzieś wpisane to niech przeszuka całą zawartość templatsa... prosto znaleźć nawet za pomocą notatnika

Joshua
15-08-2007, 08:15
Nie z adresu a z nazwy w tej templatce i większości zapewne też. Szablon nic tu nie ma do rzeczy, poza przypadkami wpisania na sztywno - ale w tym przypadku tak nie jest.
Panel Administracyjny - Konfiguracja Witryny - Strona - Nazwa Strony

noodles
15-08-2007, 12:11
Nie z adresu a z nazwy w tej templatce i większości zapewne też. Szablon nic tu nie ma do rzeczy, poza przypadkami wpisania na sztywno - ale w tym przypadku tak nie jest.
Panel Administracyjny - Konfiguracja Witryny - Strona - Nazwa Strony

obydwoje mamy racje wiec nie ma sie tu nadczym sprzeczać... i roztrzasać tematu...
Ja nie wiem jak działa większość, ale pewnie różnie...

Pozdrowił Noodles

Wirtuallain
15-08-2007, 12:22
Heh... Myślałam że bardziej dostanie mi się za moją niewiedzę. Wielkie dzięki za pomoc.