PDA

Zobacz pełną wersję : "czytaj całość" w nowym oknie...



devnull
15-08-2007, 18:43
... czyli ocenianie artykułów np. na stronie startowej chciałbym wywoływać w nowym oknie. Czytałem faq-i, szukałem na tym forum, googlowałem, a mizerna znajomość php nie pozwala mi na modyfikację centent-u. Z uwagi na ostani powód wolałbym rybkę niż wędkę, pozdrawiam. (joomla 1.0.11 pl)

Qbitsu
15-08-2007, 21:51
W pliku components/com_content/content.html.php znajdź funkcję ReadMore i zamień ją na poniższą:

function ReadMore ( &$row, &$params ) {
if ( $params->get( 'readmore' ) ) {
if ( $params->get( 'intro_only' ) && $row->link_text ) {
?>
<tr>
<td align="left" colspan="2">
<a href="<?php echo $row->link_on;?>" class="readon<?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>" target="_blank">
<?php echo $row->link_text;?></a>
</td>
</tr>
<?php
}
}
}Pozdrawiam

devnull
15-08-2007, 22:22
... prawie bo w nowym oknie wywala treść artykułu, ale wraz z niepotrzebną resztą czyli całą zawartością strony ponieważ wywołujemy całą składnię linku: (index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=' . $row->id . $row->Itemid_link). Chciałbym osiągnąc efekt jak w ramkach: tylko treść artykułu w nowym, zdeklarowanym oknie (najlepiej skalowalnym) lub jakiś popup. Ale dzięki za szybką odpowiedź, kombinuję dalej... jakby tu wywołać samą zawartość artykułu ?

Qbitsu
15-08-2007, 22:51
W takim razie jeszcze jedna mała zmiana tej samej funkcji:

function ReadMore ( &$row, &$params ) {
if ( $params->get( 'readmore' ) ) {
if ( $params->get( 'intro_only' ) && $row->link_text ) {
?>
<tr>
<td align="left" colspan="2">
<a href="<?php echo str_replace( 'index', 'index2', $row->link_on ) ;?>" class="readon<?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>" target="_blank">
<?php echo $row->link_text;?></a>
</td>
</tr>
<?php
}
}
}Pozdrawiam

devnull
15-08-2007, 23:05
a skalowanie nowego okna to chyba jak każdego a_href-a, np. stylem ?
Bardzo dziekuję za pomoc !