PDA

Zobacz pełną wersję : wejście do panelu administratora



jaro
16-08-2007, 09:16
Czy można zmienić login i hasło dostępu do panelu administratora jesli tak to gdzie i jak. Do tej pory wielokrotnie wchodziłem do panelu administratora. Teraz pojawia się formularz logowania, wpisuję właściwy login i hasło, pojawia się informacja że login lub hasło jest nieprawidłowe. Sprawdziłem w configuration.php przejrzałem też standardową pomoc Pomyślałem że może jeśli zmienię login i hasło coś się zmieni

josh
16-08-2007, 14:46
wejdz na stone i z okna logowania wciskasz: Nie pamietam hasla, przyjdzie domyslnie na adres admina kotry ustawiles przy instalacji joomli,
druga metoda w bazie danych skopiowac zaszyfrowane i znane tobie haslo z innej instalacji joomli i przekleic

pozdr

Rufles
25-08-2007, 17:43
Ja mam podobny problem, z tym że ja właśnie zainstalowałem joomlę próbuje się zalogować pierwszy raz. Spróbowałem pierwszego zaproponowanego przez Ciebie sposobu ale gdy podaję swoje dane otrzymuję komunikat o treści "Przykro nam, nie mamy danych takiego użytkownika." Żeby chociaż w komunikacie pisało czy login jest niepoprawny czy adres email ale niestety. Bazy nie mogę wogóle odnależć - mam tylko bazę z krasnala a jestem pewien że przy instalacji joomla był komunikat, że założono pomyślnie bazę o nazwie "baza1"

josh
25-08-2007, 20:25
skoro na krasnalu to zainstaluj raz jeszcze wykasuj przedtem plik configuration.php
i doczytaj w ktorym kroku ustawiasz haslo admina :)
pozdr

Magnolia
26-08-2007, 13:07
WCZORAJ NIE MIAłAM żADNEGO PROBLEMU, ALE DZIś NIE MOGę ZALOGOWAć SIę DO PANELU ADMINISTRATORA, MIMO żE Z POZIOMU STRONY MOGę SIE ZALOGOWAć JAKO ADMIN. zMIENIAłAM HASłA /W PROFILU/, PRóBOWAłAM Z POZIOMU RóżNYCH PRZEGLąDAREK /OPERA, FF IE/ I WSZEDZIE TO SAMO.

CO SIę DZIEJE?

josh
26-08-2007, 13:36
prosze na nas nie krzyczec :eek: za malo informacji aby odpowiedziec na pytanie, ew. skontakotwac sie z administartorem serwera i zapytac co sie moglo stac

Magnolia
26-08-2007, 16:04
Moja strona - http://www.magnoliaplace.pl/ - utzymywana na serwerze ovh.pl
joomla 1.0.12
sprawdzałam w przeglądarce: firefox 2.0.0.6, opera 9.22 i Internet Explorer 6.0.2900.2180
Windows XP + s.pack2

Wczoraj korzystałam w najlepsze do 1.00, po wyłączeniu kompa chciałam jeszce na chwilke wejsc i weszlam z komórki przez opera mini /juz wczesniej raz tak robilam/ i sie nie dalo caly czas pojawialo sie okno logowania, pomyslalam ze to wina ze chce z komórki i dzis od rana przez komp nie moge sie zalogowac, zmianialam haslo i dalej to samo, bo jak pisalam moge sie zalogowac jako admin z poziomu strony, nie moge tylko do panelu administratora.

Magnolia
02-09-2007, 12:04
czy nikt mi tu naprawde nie moze pomoc?

josh
02-09-2007, 13:02
@Magnolia, napisalas mi na priva czy nie moge Ci pomoc, odpisalem Ci ze moge pomoc jak mi dasz dostep do ftpa i admina i powiedzialem ze zobacze o co chodzi, a ty odrzucialas moja pomoc, wiec w czym problem? oczekujesz prywatnych korepetycji? czy lubisz ponarzekac?
a ciezko jest zgadywac co mozesz miec skopane na stronie :)
pozdr

Magnolia
02-09-2007, 13:33
odpisalam Ci na priva

Magnolia
09-09-2007, 11:18
Nie uzyskałam pomocy, ale tak naprawde na poziomie forum chyba powinnam ja uzyskac, ale nie wiem, moze powinnam dokladnie przeczytac regulamin... :)
Tak czy inaczej mój problem rozwiazalam zakladajac swoja stronę po raz 4!!! I wydaje mi się, że moja wina polegala na modyfikacji pliku polish.php NIE WIEDZIALAM ZE W JOOMLI NIE MOZNA NIC ZMIENIAC, A JEDYNIE TO CO MOZNA Z POZIOMU PANELU ADMINA...

josh
09-09-2007, 11:27
o ile sie bedzie chcialo komus pomoc to uzyskasz pomoc, tu nikt nie musi dzialac pod przymusem, nikt tez nie musi wiedziec wszystkiego
milo ze sobie poradzilas, odzywalem sie do ciebie na gg z checia pomocy ale bez odzewu

pozdr

Magnolia
09-09-2007, 12:20
niestety nie otrzymalam zadnej info na gg, ale to akurat mozliwe ze nie dotarlo, caly urok gg, juz sie przyzwyczailam...
Ale czy to tak naprawde jest, ze nie mozna nic zmieniac w plikach joomla?

josh
09-09-2007, 12:59
chodzi Ci o komunikaty jezykowe zawarte w pliku polish.php jesli tak to mozna je dowolnie zmieniac, poza tym kazdy plik mozesz sobie dowolnie modyfikowac pilnujac przy tym zeby robic to "poprawnie"

pozdr

Magnolia
10-09-2007, 22:23
po dotychczasowych przeprawach /czyt. robienie strony po raz 4 chyba.../ boję się zmieniać plików by potem je podmienić poprzez ftp, odkryłam za to, ze z poziomu panelu adminu mozna go zmieniać :)
Mam za to pytanie, mam zainstalowany Akocomment, tam tez jest plik językowy i tu wspomnę o moim koljenym problemie - brak polskich znaków w dwóch zainstalowanych komponentavch - powyższym Akocomment i Rsgallery. A więc w tym pliku są "ulubione" <krzaczki>, nie mogę ich zmienić, bo pod plikiem widnieje napis, że musi być ustwiona mozliwość zapisu, a takowa oczywiście nie jest. Czy wiesz gdzie to się ustawia? Ponadto czytam wszędzie o problemie z polskimi znakami, problem oczywiście jak się zorientowałam polega na kodowaniu, moja bza sql jest w utf8, i jak w pliku polish zamienie na inne choćby utf8_polish_ci, to wówczas owe dwa kompotenty wyswietla prawidlowo a wszystko inne - krzaczkowate, a jak samo utf to komponenty xle. Czy jest na to jakies lekarstwo?

zwiastun
10-09-2007, 22:57
Gdy witryna kodowana w utf-8, trzeba
1. Przekodować pliki językowe komponentów do utf-8. Ja używam Pajączka.
2. Wyedytować pliki XML, zastąpić w pierwszej linii kodowanie na UTF-8, zapisać w utf-8

Magnolia
10-09-2007, 23:16
Dzięki, brzmi rozsądnie, tylko mam jedną obawę że jak ostatnie zmieniłam plik polish to pojawiał się error na stronie że nie mogę zmienić pliku... A potem coś się kopalo i nie mogłam się zalogować do panelu admina...