PDA

Zobacz pełną wersję : Remository 3.42 - zmiana języka



yarael
16-08-2007, 11:15
Witam.
W Remository 3.42 widzę polski plik językowy (co prawda w iso, ale zawsze), jak i wiele innych - ale nie widzę nigdzie w panelu konfiguracyjnym możliwości zmiany języka. Obklikałem już wszystko co było do obklikanie i teraz nie wiem, czy coś pominąłem, czy trzeba pogrzebać gdzieś ręcznie w bazie czy php. Zanim zacznę i coś zepsuje to chciałem grzecznie zapytać, czy ktoś wie jak zmienić domyślny język?

Maciej

josh
16-08-2007, 14:37
kazda wersja remosa ma pl langa ;) (brak tylko pewnych komunikatow, ktore sa zaszyte w plikach), a po instalacji automatycznie jest polski lang wyswietlany po stronie admina, chyba ze masz w konfiguracji globalnej wybrany inny lang niz pl

pozdr

yarael
16-08-2007, 15:02
Zainstalowałem go w Joomli 1.5 RC5 a ona jak wiadomo jeszcze oficjalnie nie ma PL. Zacząłem ją spolszczać samemu, niestety jak widać - widocznie coś pominąłem, zrobiłem nie tak. Skoro jest tak jak mówisz, to czy jest możliwość wymuszenia w jakiś sposób innego - w tym wypadku polskiego - języka? Niezależnie od domyślnego języka samej joomli?

Maciej

josh
16-08-2007, 15:52
najprosciej ;) zawsze mozesz plik polish.php zapisac jako english.php i zobaczyc jakie beda tego efekty, remosa pod 1,5 nie odpalalem wiec nie wiem czy dziala poprawnie

stachuu
20-08-2007, 09:49
najprosciej ;) zawsze mozesz plik polish.php zapisac jako english.php i zobaczyc jakie beda tego efekty, remosa pod 1,5 nie odpalalem wiec nie wiem czy dziala poprawnie

Jeżeli dobrze pamiętam należy równiesz przekonwertować z Latina 2 na UTF
na linuxie
iconv -f Latin-2 -t UTF-8 polish.php>>english.php

yarael
20-08-2007, 13:15
W końcu zrezygnowałem i poszedłem po najmniejszej linii oporu - zmieniłem nazwę pliku, oczywiście przekonwertowałem do UTFa.
Przy okazji - cały czas mam wrażenie, że coś - i nie wiem co - co jakiś czas przestawia mi język z powrotem na angielski. Mam defaultowo ustawiony polski dla site i usera, za chwile patrzę - napisy po angielsku a var $lang ustawione na 'english';
Nie wiem, co mi to zmienia.

Maciej